Çalışmaya Zabıta Müdahale Etti

Bodrum’da rekreasyon alanında iş makineleri ile çalışma başlatıldı. Vatandaşların ihbarı üzerine belediye ekiplerince çalışma durduruldu.

Çalışmaya Zabıta Müdahale Etti

Yalıkavak Mahallesi Aratepe mevkisinde denize sıfır konumdaki rekreasyon alanında iş makineleri ile çalışma başlatıldı. Kimliği belirsiz şahıslarca başlatılan çalışmada işi makineleri ile kayalar kırılmaya başladı. Bölgeye ayrıca hafriyat kamyonları da geldi. 

Sabah saatlerinde gürültüye uyanan mahalle sakinleri, olan biteni fark edince Bodrum Belediyesi’ne ihbarda bulundu. İhbarın ardından zabıta ekipleri bölgeye gelerek çalışmayı durdurdu. Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da bölge ile ilgili bilgi aldığı rekreasyon alanında herhangi bir işleme izin verilmeyeceğini ifade ettiği bildirildi. Çalışmaya tepki gösteren mahalle sakinleri, “Burası denize sıfır konumda rekreasyon alanı. Akdeniz foklarının da göç rotası. Buranın kıyısına Akdeniz fokları gelir. Burada değiştirme, uygulama yapamazsınız, bir kişiye aidiyeti mümkün değil, kamusal alandır ve kamunun faydalanması içindir. Sabah 2 tane iş makinesi, 1 tane hafriyat kamyonun çalışma yaptığını gördük. İş makineleri ile kayaları kırıyorlardı. Çalışmayı yapan kim, ne yapmaya çalışıyorlar bilmiyoruz. İhbar etmemizin ardından zabıta ekipleri geldi ve çalışmayı durdurdu. Sağ olsun Belediye Başkanımız Ahmet Aras da konuyla ilgilendi.” dedi.