Can Dostların Evi Adliye Oluyor

Torba Hayvan Barınağından 5 adet köpek ve bir kedi, Bodrum Adliyesi bahçesine konulacak kulübelerde bakılacak.

Can Dostların Evi Adliye Oluyor

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği, Hayvan Hakları günü kapsamında bir araya geldi. Etkinliğe Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, Cumhuriyet Savcısı Remzi Vatandaş, Denetimli Serbestlik Müdürü Ruhşen Agar, Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Füsun Uslu, Adliye Personelleri, Denetimli Serbestlik personelleri ve dernek yöneticileri katılırken hayvan hakları konusunda toplumda farkındalık oluşturma ve bilinç kazandırma konuları ele alındı.  

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan yaptığı açıklamada “Toplum olarak gerek sokak gerekse de yaban hayvanlarının yaşam haklarının varlığı konusunda farkındalık değerlerinin artırılması, toplumumuzun bilinçlendirilmesi sürecine katkıda bulunmaktan onur duymaktayız. Sokak hayvanları ile aynı ortamları paylaşmaktayız. Sokak hayvanlarımızın da bir canı olduğunu, bizlerin bakımına muhtaç olduklarını biliyoruz. Bundan dolayı da Adliyemize Torba Hayvan Barınağından 5 adet köpek ve adını adalet verdiğimiz bir adet kediyi sahiplenerek topluma örnek olmaktan dolayı onur duymaktayız. Onların da bir kap mama ve suya ihtiyaçlarının olduğunu asla unutmamalıyız. Tüm hayvan hakları savunucularına yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ediyoruz. Hayvan Haklarını Koruma ve farkındalık oluşturma çalışmalarımız Adalet teşkilatı olarak sürdürmekte kararlıyız.”diye konuştu.  

Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürü Ruhşen Agar ise “Hayvan Haklarını Koruma Derneği ile ortak çalışmalar yapmaktayız. Denetimli Serbestliğimiz bünyesinde yükümlü olarak dosyası bulunan vatandaşlarımıza yönelik hayvan hakları farkındalık kazandırma çalışmaları kapsamında seminerler vermekteyiz. Yükümlülere mama dağıtımı yaparak sokak hayvanlarının besleme ve onların da yaşam haklarının varlığı konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapmaktayız.” dedi.  

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu yaptığı açıklamada “Hem Cumhuriyet Başsavcılığımızın nezdinde Adliye ile hem de Denetimli Serbestlik ile birlikte hayvan hakları konusunda bilgilendirme, farkındalık oluşturma ve toplumsal duyarlılığın yükseltilmesi çalışmalarına katılmaktan dolayı mutluluk duymaktayız. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın Hayvan Hakları konusunda girişimlerde bulunması bizlerin çalışmasına katkıda bulunmaktadır. Adliye ve Denetimli serbestlik kurumlarımıza hayvan hakları alanındaki duyarlılığı destekleri için teşekkür etmekteyiz, Adliye kurumumuzun hayvan sahiplenmesi Hayvan Haklarını Koruma Derneği olarak bize büyük bir destek oluşturmaktadır. Bu duyarlılığı sağlayan yöneticilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” ifadelerini kullandı.  

Torba Hayvan Barınağı yetkilileri tarafından 1. ve 2. doz aşıları ile aşı programları yapılan 5 adet köpek  ve 1 kedi adliye teşkilatınca sahiplendirilmek üzere Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan’a teslim edilerek anma programı sonlandırıldı. Hayvanların Başsavcı Arslan’ın talimatıyla adliye bahçesine konulacak kulübelerde bakılacağı bildirildi.