ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ

Çanakkale Deniz Zaferi'nin Türk insanında her zaman apayrı bir yeri vardır. Millet...

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ
Çanakkale Deniz Zaferi'nin Türk insanında her zaman apayrı bir yeri vardır. Millet olarak olağanüstü mücadele örneği göstererek, tüm dünyaya "Çanakkale'nin Geçilmez" olduğunu ilan etmemizin 92. Yıldönümü'nde, canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi saygı ile andık.

Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıldönümü Bodrum'da da çoşku ile kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı. Daha sonra Bodrum Kaymakamlığı ve BOSİAD tarafından organize edilen Çanakkale programına geçildi. Nurol Kültür Merkezi'nde BOSİAD öncülüğünde gerçekleştirilen "Çanakkale Fotoğrafları" sergisi büyük ilgi topladı, Çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin de katıldığı serginin açılışını Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan 68 yaşındaki şehit annesi Perihan Büyüksöylemez ile birlikte yaptı.
Bodrum Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen "Çanakkale Savaşı Oratoryusu" tek kelimeyle büyüleyiciydi. Öğrencilerin sahnelediği oratoryo büyük beğeni ile izlendi.
Öte yandan Bodrum Müftülüğü de Çanakkale Şehitleri'ni unutmadı. Mustafa Paşa Camii'nde Çanakkale Savaşı'nda şehit olanlar için mevlit okutuldu.
Çanakkale Zaferi etkinliklerine bu akşam Nurol Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan "Çanakkale Savaşı" konulu panel ile devam edilecek.