Caniler Can Almaya Devam Ediyor!

Bodrum’da sokak hayvanlarına yönelik saldırıların önüne geçilemiyor. Son olarak yukarı Konacık bölgesinde çok sayıda kedinin kimliği belirsiz şahısların etrafa koyduğu zehirleri yiyerek öldü.

Caniler Can Almaya Devam Ediyor!

İlçede son dönemlerde sık yaşanan kedi zehirleme vakalarına bir yenisi daha eklendi. Yukarı Konacık bölgesinde sahipli ve sahipsiz kedilerin kimliği belirsiz kişilerce zehirlendiği öğrenildi. 

Kent Haber’e konuşan mahalle sakinlerinden Mehmet Soyalp, son bir haftadır zehirlenmiş kedilere rastladığını ifade ederek “İlk olarak sokakta yerde yatan iki tane kedi gördüm. Gözleri açıktı ama ağızlarından salyalar akıyordu ve hareket edemiyorlardı. O iki kediyi kurtaramadık ve öldüler. Daha sonra komşumuzun bir kedisi zehirlendi. O da kurtarılamadı. Ayrıca çöp konteynırının yanında ölü bir kedi daha gördüm. Ben toplamda 4 kedinin öldüğünü gördüm. Ayrıca bir de benim beslediğim bir sokak kedisi vardı. Halsiz olduğunu görünce zehirlendiğini düşünerek veterinere götürdüm. Ateşi 40 dereceye yükselmiş. Şükür ki o iyileşti. Bu kedileri kimin zehirlediğini bilmiyorum.” diye konuştu.