CEMİL İPEKÇİ'YE SALDIRI İDDİASI

Bodrum'da modacı Cemil İpekçi'ye sözlü ve fiili saldırıda bulunduğu iddia edilen...

CEMİL İPEKÇİ'YE SALDIRI İDDİASI
Bodrum'da modacı Cemil İpekçi'ye sözlü ve fiili saldırıda bulunduğu iddia edilen kişi,İpekçi ve beraberindekilerle birlikte ifadesine başvurulmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Alınan bilgiye göre, İpekçi ve beraberindekiler alışveriş için Bodrum Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki bir markete gitti.Burada henüz belirlenemeyen nedenle İpekçi'ye sözlü ve fiili saldırıda bulunduğu iddia edilen C.Z ile İpekçi'nin resmi korumasıyla, arkadaşı Bekir Coşar arasında arbede yaşandı. İpekçi, korumasının zamanında müdahalesiyle olaydan yara almadan kurtuldu.

Polis ekipleri C.Z'yi ifadesine başvurmak üzere Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü.
Bu arada emniyete gelerek ifade veren İpekçi ve Coşar, burada yaklaşık 2,5 saat kaldı.
Emniyetten çıkışında soruları yanıtlamayan İpekçi, otomobiliyle hızla bölgeden uzaklaştı.

"ÜNLÜ MODACI ÇOK KIZGIN"

Saldırı üzerine açıklamada bulunan Modacı Cemil İpekçi, "Sözlü ve fiili saldırıda bulundular. Emniyet güçlerinin bana tahsis ettiği koruma tarafından müdahale edilip, şahıs ifadesi alınmak üzere Bodrum Emniyeti'ne götürüldü." dedi.

"CEMİL İPEKCİ'YE SALDIRAN ŞAHIS POLİSİ DE DARP ETTİ"

Ünlü modacı açıklamasına şöyle devam etti:

"Bodrum’da bu gece markette gittik, sekreterim, koordinatörüm, korumam ve arkadaşlarımla birlikte alış veriş yaparken kasti olaraktan arkadan gelen bir kişi fiili ve sözlü saldırıda bulundu. Yanımda bulunan Bekir Bey'e saldırdı, ama en önemlisi ise korumama yani devletin görevlisine de saldırıda bulundu. Korumam kendisinin polis olduğunu söylemesine rağmen söyleyemeyeceğim küfürler ve hakaretler bunun da mı koruması var diye küfürler savurdu ve korumama saldırdı. Marketten çıktıktan sonra yanındaki bayanla; birlikte öğrendiğim kadarıyla eşiymiş, dışarıda son derece garip ve hakaret dolu laflarla saldırıya devam ettiler. Sonra polis ekibi geldi ve polis ekibine de saldırıldı. Polis ekibine de hakaretler,vurmalar, çarpmalar kavga ettiler. Şikayette bulundum ifade vermeye gittim Emniyet Müdürlüğüne, ama en önemlisi şu, hukukta bir boşluk var. Polise saldırıda bulunuyor, polise hakaret ediyor ve benim korumama devlet korumasına da hakaret ediyor, saldırıda bulunuluyor ve maalesef ki 2 saat sonra serbest bırakılıyor. Beni korumam çok iyi korudu, bende bir şey yok ama şöyle bir şey var eğer polislere yapılan saldırıda polisler kendini koruyamazsa ve saldırıda bulunan kişi serbest bırakılırsa polis halkını nasıl koruyabilir acaba' Bir polise hakaret ediliyor, vuruluyor ve savcılık onu serbest bırakıyor o zaman halkı nasıl koruyacak polis"

"İPEKCİ ADALET BAKANLIĞINA SESLENDİ"

İpekci saldırıya uğradığı sırada polisin hakarete uğramasına ve hakaret edenin serbest bırakılmasına büyük tepki göstererek şunları kaydetti;

"Türkiye’deki polis kendine saldıran sarhoşu veya kötü niyetli olan birinin araya girip halkını koruyacak olan bir polise saldırıyor, hakaret ediyor ve hakaret eden kişiyi savcılıklar serbest bırakıyor ama bunun yanı sıra hiçbir şey sormadan başkalarını içeri alıyorlar. Böyle bir hukuk boşluğu olabilirimi. Adalet Bakanlığı ile İçişeri Bakanlığı biran önce bu işe çözüm getirmesi lazım bu ülkede yoksa ne terör biter, ne de olay biter. Polisin gözünün ortasına yumruğu indirdi, benim korumama arkasından vurmaya devam etti göğsüne, ayağına, parmağına vurdu. Diğer bir polisin de hayalarına,kasıklarına vurdu. Oraya gelen ekiplerden birini de savurdu attı. 10 adam zor tuttu ve anlatılmaz küfürler ederek, anaya söverek polislere ve polisliğe hakaret ederek tutuyorlar ama tutamıyorlar kanunlar tutturtmuyor gözaltında da tutamıyor. Bu adam serbest kaldığında yarında aynı şeyi yapamazmı, Adalet Bakanlığının, İçişleri Bakanlığının biran önce buna bakması lazım. Bir sürü insan sorgusuz sualsiz içeri alınıyor, içerde tutuluyor. Şu anda bütün halk tehlikede sadece ben değilim tehlikede olan çünkü polis kendini koruyamaz ve polise böyle bir saldırıda bulunulursa bu polis halkı nasıl koruyacak. Bakanda, milletvekilleri de, polis de, asker de hepsi bizim için buradalar vatanı için burada olan insanlar milletini korumak için olan ve milletini feraha götürmek için burada olan kişiler. Buna Adalet Bakanlığının ve İçişleri Bakanlığının acil bakması gereken bir şey. Bodrum şu an çok büyük bir tehlike içinde, çünkü şu anda Bodrum ipini koparmışların geldiği bir yer halinde ve polisin bunlara müdahale edemediği bir yer olmuş” diye konuştu.