ÇETİN DÖKER ANISINA YELKEN YARIŞLARI

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü ile Ankara Yelken Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen...

ÇETİN DÖKER ANISINA YELKEN YARIŞLARI
Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü ile Ankara Yelken Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen AYK-BAYK Kupası yelken yarışları 38 teknenin katılımıyla başladı.
Geçtiğimiz Temmuz ayında yaşamını yitiren BAYK Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Döker anısına düzenlenen yelken yarışları 38 teknenin katılımı ile başladı. İlk gün 16 millik Bodrum- Kargı-Bodrum rotası ile başlayan yarışma, ikinci gün 16 millik olimpik üçgen rotası olarak devam edecek. IRC ve Destek sınıflarında yapılan yarışmanın ödül töreni 10 Aralık pazar akşamı Milta Bodrum Marina'da gerçekleşecek.
AYK-BAYK Kupası yelken yarışları, Döker Yatçılık adlı firmasıyla tekne aksesuarları üreten ve Türkiye'de ilk alüminyum direği yapan 40 yıllık denizci, Çetin Döker anısına düzenlendi. Bu nedenle saat:11.00'da start alan yarışma öncesi Çetin Döker anısına "Sağnak" isimli tekneden denize çelenk atılarak saygı duruşunda bulunuldu. 64 yaşındaki Çetin Döker, geçtiğimiz Temmuz ayı başında, Deniz Kuvvetleri Kupası için "Sağnak" adlı teknesi ile Bodrum'dan İstanbul'a gitmek için yola çıkarken kaza geçirmiş, kaza sonrası yaşadığı kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmişti.