CHP İL BAŞKANI MÜRSEL ALBAN GÜVEN TAZELEDİ

Bugün yapılan CHP Muğla 36. olağan il kongresinde mevcut başkan Mürsel Alban güven...

CHP İL BAŞKANI MÜRSEL ALBAN GÜVEN TAZELEDİ
Bugün yapılan CHP Muğla 36. olağan il kongresinde mevcut başkan Mürsel Alban güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Muğla İl Kongresi'ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, CHP Muğla milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve delegeler katıldı. 470 delegenin oy kullandığı kongrede, Mürsel Alban 409 oy alarak güven tazeledi.

Muğla İl kongresine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Bizimle aynı düşünen partilerle de bence biraraya gelmek zorundayız. Asgari müştereklerimizde buluşmak zorundayız. Bunun adımlarını İstanbul'da attık. Bizim gibi asgari müşterekte beraber olduğumuz bütün dostlarla, partililerle, vatanseverlerle birarada olmak zorundayız" dedi.

Aksünger, partisinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Muğla İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Artık daha diri, daha iri olup safları sıklaştırmaya ihtiyaçlarının olduğunu belirten Aksünger, "Birbirimizi yaralayarak bir yere varamayız. Ben partimde yeni üyelik sisteminin, yeni liyakat düzeninin oluşması için uğraşıyorum. Zor mu elbette zor, kolay değil. Burası Cumhuriyet Halk Partisi. Diğer partilere benzemiyor tabi ki. 90 küsur yıllık bir gelenekten geliyoruz. Mustafa Kemal'in koltuğuna oturanların hepsine saygı göstermiş bu kadar üye var. Ne olursa olsun. Biz birlik ve beraberlik içinde olalım. Başka şansımız yok zaten" diye konuştu.