CHP'de Aday Trafiği Hareketli

Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Bodrum'da en yoğun hareketliliğin yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı için başvurular salı günü sona eriyor. CHP'den Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunan bir isim de Mimar Emin Palalı oldu.

CHP'de Aday Trafiği Hareketli

Bodrum'un geleceğini halkla birlikte tasarlamak için belediye başkanlığına adaylık başvurusunda bulunduğunu belirten Emin Palalı, dosyasını CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın’a teslim etti.

Adaylık başvurusu sonrası bir açıklama yapan Palalı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel prensipleri doğrultusunda Bodrum'un daha yaşanabilir, adil ve sürdürülebilir bir kent olması için mücadele edeceğini ifade etti. Katılımcı demokrasiye vurgu yapan Palalı, "Halkın karar mekanizmalarına katılımının artırılmasını, demokratik ilkeler ve değerlere olan bağlılığın güçlendirilmesini hedefliyoruz. Eşitlik ve adalet ilkesiyle, hukukun üstünlüğüne olan inancımız ve herkes için adaletli bir Türkiye vizyonumuzla Bodrum'u daha adil, güvenli bir şehir haline getireceğiz" dedi.

“Mimarlık; insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için var olan bir sanattır” diyen Emin Palalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mimarlığı 'Sanat güzelliğin ifadesidir… Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık… olur' sözleriyle tanımlamış. Biz de bu düstur ile şehrimize hizmet etmek istiyoruz. Kenti sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda kültürel ve toplumsal olarak da zenginleştirmek istiyoruz. Mimari deneyimimi kullanarak Bodrum'u daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve çağdaş bir kent haline getirme hedefiyle yola çıktım. Kentin estetik dokusunu koruyacak ve geliştirecek projelerle Bodrum’un geleceğini halkımızla birlikte tasarlamak için çalışacağız.” 

EMİN PALALI KİMDİR?

Annesi ilkokul öğretmeni, babası emniyet mensubu olan Mimar Emin Palalı, ailesinin görevi nedeniyle bulundukları Kayseri’de 29 Ocak 1979'da doğdu. Babasının tayini İstanbul’a çıkınca eğitim hayatına Bakırköy Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi’nde devam etti. Edirne Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. Vatani görevinin ardından Amerika’ya dil eğitimine giden Emin Palalı, mesleğinde kendini geliştirmek istediği için 50 yıldır Amerika’da faaliyet göstermekte olan bir Türk firmasında çalışmaya başladı. Zaman zaman günde 4 farklı işte çalışarak, kendini geliştiren Palalı, Amerika’da 4 yıl yaşadı. 2004 yılında ailesi ile birlikte aldığı karar doğrultusunda Türkiye’ye döndü ve Bodrum Gündoğan'da bir şantiyede çalışmaya başladı. Bu süreçte kurduğu şirketler ile Bodrum'da önemli projelere imza attı. Palalı, halen Bodrum’da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzun yıllardır Bodrum Sağlık Vakfı üyesi olan Emin Palalı, bir dönem Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Muğla İl Başkanlığı yaptı. Türkiye Kupasını kazanan ve birçok başarılı sonuca imza atan Armada Praxis Yalıkavak Hentbol Takımı yönetim kurulu üyeliğini 6 yıldır sürdüren Palalı, kız çocuklarının iyi eğitim görmesi ve geleceğe hazırlanması konusunda her türlü sorumluluğu almaktadır.

2011 yılında “Tabak Kardeşler” adıyla tanınan Bodrumlu gulet ustalarından Mesut Tabak’ın kızı Mali Müşavir Melek Palalı ile dünya evine giren Palalı; biri 8, diğeri 12 yaşında 2 kız babasıdır.