CHP'de Sürpriz Gelişmeler...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçime yönelik çalışmalar devam ediyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanması, gözleri Bodrum adayının kim olacağına çevirdi. CHP'nin adayını perşembe günü açıklaması bekleniyor.

CHP'de Sürpriz Gelişmeler...

Partilerin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için aday mesaileri sürüyor. Muğla Büyükşehir adayını açıklayan CHP'de gözler Bodrum adayının kim olacağına çevrildi. 25 aday adayının bulunduğu CHP'de, başkanlığa adaylık başvurusu bulunmayan iki ismin apar topar Ankara'ya çağrıldığı öğrenildi. Siyaset kulislerinden sızan bilgilere göre bu iki ismin belediye meclis üyesi Tamer Mandalinci ile belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusu bulunan, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan olduğu öğrenildi. 

CHP kulislerinden sızan bilgilere göre, CHP Genel Merkezi garanti gördüğü noktalardan biri olan Bodrum'da bir kadın adayın gösterilmesini istiyor. Başkanlığa aday adayı olan isimlerden biri üzerinde karar veremeyen genel merkezin son dakikada Umut Anıl Özdoğan'ı bir alternatif olarak Ankara'ya çağırdığı konuşuluyor. Özdoğan'ın belediyecilik konusunda bir tecrübesinin olmaması ise bir handikap olarak önünde duruyor.

CHP’de bugüne kadar toplamda 831 belediye başkanı adayı açıklandı. Gözler, henüz açıklanmayan 9 büyükşehir ve bazı ilçelere çevrildi. CHP MYK ve Parti Meclisi bugün İzmir için toplanacak. Toplantıda büyükşehir belediye adayı ile Karşıyaka, Bornova, Bayraklı, Konak gibi merkez ilçelerin adayları da netleşecek.

CHP'de 1 Şubat'ta bir kez daha arka arkaya toplantılar düzenlenecek. Bu toplantılarda Muğla’da henüz belli olmayan ilçe adaylarının belirlenebileceği bildirildi.