CHP'DEN SARUHAN'A DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Yalıkavak Belediyesi ile...

CHP'DEN SARUHAN'A DESTEK
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Yalıkavak Belediyesi ile ilgili çıkan haberlerin ardından yazılı açıklama yapıldı. Yalıkavak Belediyesi'ne sahip çıkılan açıklamada; bölgede tek başına konu ile ilgili dosyayı takip eden ve imar planlarının iptali ile ilgili yaşanan yargı sürecinde haberler yapan Kent Medya Grubu'na ağır ithamlarda bulunuldu. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının Bodrum bölgesinde özel senaryolar geliştirerek yıpratma politikası güttüğü iddia edilerek, Beyaz Evler Operasyonu, 2B yasası, yarımadanın imar planlarının Ankara'ya alınması örnek gösterildi.
Merkezi yönetimin CHP'li belediyeler üzerinde baskı kurduğunun belirtildiği açıklamada belediyelerin çalışmasının zorlaştığı iddia edilerek, "Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler üzerinde ve Bodrum üzerinde açık ve gizli siyasi bir oyun oynanmaktadır. Bu oyunun sahipleri bellidir. Beyaz Evler Operasyonu ile Yarımadamızdaki yerel iktidarların elini zayıflatıp Ankara vesayetini güçlendirmeye çalışan iktidar lokal hedefler seçmiştir. Son günlerde Yalıkavak, AKP’nin ve onun hizmet ettiği yeşil sermayenin boy hedefidir" ifadeleri kullanıldı.
Geçtiğimiz hafta haberlerin yer aldığı Sabah ve ATV'nin haberleri kasıtlı olarak yaptığı iddia edilerek, "Nasıl satıldığını tüm halkımızın bildiği Sabah-ATV medya grubu tarafından Yalıkavak üzerinde belirgin bir yıpratma kampanyası yürütülmektedir. Kasıtlı ve amaçlı olarak bu medya grubunun ulusal basında çıkan haberleri, sizlerin ve bizlerin alışık olmadığımız bir durum değildir. Çok fazla saldırıya uğrayanlar doğaldır ki; savunma reflekslerini de o denli geliştirirler" ifadeleri kullanıldı.
Son günlerde yaşanan gelişmelerin de ele alındığı açıklamanın son cümleleri şöyle;
"Bu kirli ve karanlık oyunlarda iktidarın yerel medya ayağı oluşturması da şaşırtıcı olamaz. Başkan Mustafa Saruhan ve Yalıkavak halkı yalnız değildir. Yarımadamızın yolsuzluğun ve karanlığın coğrafyası olmasına asla izin vermeyeceğiz. Bizler sahibinin sesine karşı halkımızın sesi ve vicdanı olmaya devam edeceğiz. Niyetlerini biliyoruz, ısrarla da izin vermiyoruz. Sosyal demokrasinin kalesi olan Bodrum'u yolsuzluk ve yoksulluğun politikalarını uygulama alanı yapmak isteyenlere asla teslim etmeyeceğiz…"