ÇİFTLİK BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Fethiye Çiftlik Beldesi'nin CHP'li belediye başkanı Halil Doğan, partisinden ayrıldığını...

ÇİFTLİK BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Fethiye Çiftlik Beldesi'nin CHP'li belediye başkanı Halil Doğan, partisinden ayrıldığını açıkladı. Doğan, belediyede düzenlediği basın toplantısında, 8 Aralık'ta yapılan ilçe kongresinde Çiftlik Beldesi'nin dikkate alınmadığını öne sürdü. Doğan, ''İl delegeleri oluşturulurken önerdiğimiz 5 isimden hiçbirinin listeye alınmaması üzerine, Çiftlik Beldesi'nin yok sayılmasına tepkimizi göstermek için partimden istifa ettim'' dedi. İstifa dilekçesini, posta ve faks yoluyla partinin ilgili birimlerine ilettiğini belirten Doğan, şöyle konuştu:
''İlçe kongresi öncesi il delegeleri oluşturulurken, 91 kişilik il delege listesine Çiftlik Beldesi'nden 5 isim verdim. Ancak dikkate alınmadı. Bir anlamda Çiftlik Beldesi olarak yok sayıldım. Burada yönetimin yaptığı yanlışlara, ortak olmama adına tepkimi koymak için CHP'den istifa ettim. CHP, birkaç kişinin keyfi yönetimi ile idare edilmemelidir.''
Halil Doğan, bir gazetecinin ''AK Parti'ye mi geçeceksiniz''' sorusuna, ''Yok öyle bir şey. Çiftlik Beldesi'ni dikkate almadıkları için tepkimi göstermek zorundaydım. CHP'den istifa ettim'' yanıtını verdi.