CLUB FLİPPER'DA HACİZ TARTIŞMASI BİTMİYOR!

Bodrum'da, bir Devre Mülkün borçları nedeniyle alınan icra kararının uygulanması...

CLUB FLİPPER'DA HACİZ TARTIŞMASI BİTMİYOR!
Bodrum'da, bir Devre Mülkün borçları nedeniyle alınan icra kararının uygulanması sırasında başlayan tartışma araya polisin girmesiyle önlendi, tesisin jeneratörü 50 bin liralık borca karşı haczedildi.

işadamı Ahmet Bayer tarafından yaklaşık 25 yıl önce Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'nde kurulan ve üç yıl önce devre mülk ve devre tatil olmak üzere ikiye ayrılan Club Flipper'da haciz tartışması yaşandı.

İddiaya göre, tesisi işleten Vitonova adlı şirket, bir süredir Devre Mülk yönetiminden tahsil edemediği 50 bin liralık alacağı nedeniyle Devre Mülk yönetimine dava açtı. Açılan dava sonucunda icra kararı çıkartan şirket haciz işlemi başlattı. Bölgeye haciz işlemi için gelen yetkililerle, jeneratörün haczedilmesine engel olmak isteyen site yöneticileri arasında tartışma çıktı. Tesis yönetimi ile şirket yetkilileri ve avukatı arasında çıkan tartışma, polisin araya girmesiyle yatıştırıldı.

Vitanova Şirketi Operasyon Müdürü Direnç Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan haciz işleminin Devre Mülk yönetiminin şirkete olan borcundan kaynaklandığını söyledi. Kendilerine defalarca borçlarını ödemeleri talebinde bulunduklarını ancak bir cevap alamadıklarını öne süren Güngör, "Artık hukuki yollardan haciz işlemi başlattık. Yaklaşık 50 bin liraya yakın alacağımız var. Bu borç Vitanova şirketinin verdiği hizmet karşılığında Devre Mülk yönetiminin faturalarını ödememesinden kaynaklanıyor" dedi.

Güngör, jeneratörü haczederek borçlarının karşılığını aldıklarını ifade etti.

Club Flipper Devre Mülk Yöneticisi Ergüder Tırnova ise borçlarına karşılık 5 adet teminat senedi verdiklerini belirtti. Hizmetler yerine geldikçe bunlara karşılık teminat senetlerini ödediklerini anlatan Tırnova, "İki sene ödedikten sonra hizmetleri yapmadılar, bizde hizmet yaptıkça paralarını ödedik. Yaklaşık 75 bin liraya karşılık, 67 bin lira para ödedik" diye konuştu.

Şirketin ödedikleri paraları yeniden tahsil etmeye çalıştıklarını iddia eden Tırnova, "Bu ödenmişi tekrar haciz yapmak istiyorlar. Bizde ona mani olmak istiyoruz. Ama en önemlisi tesisin jeneratörünü almak istiyorlar. Jeneratör nasıl alınır. Burası turistik bir tesis" ifadesini kullandı.

Jeneratör, yaşanan tartışmaların ardından haciz memurlarınca bölgeye çağrılan vinç yardımıyla tesisten alındı. Öte yandan yapılan haciz işlemine çevrede bulunan bazı vatandaşların da tepki gösterdiği gözlendi.