ÇOCUK GÖZÜYLE RESİM...

Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi her yıl olduğu gibi...

ÇOCUK GÖZÜYLE RESİM...
Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi her yıl olduğu gibi bu yılda küçük sanatçıların büyük eserlerini sanatseverlerle buluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

Açılış kokteylinde Turgutreis Belediye Başkan Vekili Mehmet Türk, Başkan Yardımcısı Hakkı Mandalinci, Vedat Türkmen İÖO Müdürü S.Derya Güven, Turgutreis Beldesi Okul Müdürleri ve Müdür yardımcıları, öğretmenler ve veliler küçük elleriyle büyük değerli eserler yaratan çocuklarını bugünde yalnız bırakmadı.

Açılışta bir konuşma yapan Vedat Türkmen İÖO Müdürü S.Derya Güven, şunları söyledi:

“Bugün burada canım çocuklarımın emekleri için toplandık. Eğitim yılının başından bugüne kadar emeği geçen değerli öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimin yüreklerine ellerine, kollarına sağlık. Sergimizi ziyaret ettiğimizde emeğin değerli ürünlerini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Belediye Başkan Vekili Mehmet Türk, Başkan Yardımcısı Hakkı Mandalinci, Okul Müdürü S.Derya Güven, Amiral İÖO Müdürü Ali Özsöylemez, Zeyyat Mandalinci İÖO Müdürü Bülent Ayaydın , Turgutreis Lisesi Müdürü Sait Gönen’in açılış kurdelasını kesmesiyle çocukların eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Çocukların hayal dünyasında sınır tanımayarak, her biri kendine özgü iç dünyalarından oluşan eserlerini ortaya koydukları sergide, yaklaşık 60 öğrencinin hazırladığı ebru, minyatür, kolaj, pastel, sulu boya, akrilik boya tekniklerinden oluşan 147 eser 26 Nisan 2013 tarihine kadar Turuncu Galeri de ziyarete açık kalacak.