Çocuklar İçin Sahneye Çıkıyorlar

Bodrum’da kız çocuklarının eğitimine destek olmak için sanatçı Pınar Seli ve Mansur Ark’ın sahne alacağı, “Sesimizde Umut Var” konseri düzenlenecek.

Çocuklar İçin Sahneye Çıkıyorlar

Bodrum’da her yıl üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan sanatçı Pınar Seli, Karia Rotary Kulübü ve Türk Eğitim Vakfı ile birlikte yeni bir projeye daha imza atıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Mandalin Bodrum'da saat: 21:00'de düzenlenecek "Sesimizde Umut Var" konserinde, sponsorların desteğiyle kız çocuklarının eğitimini desteklemek üzere fon oluşturulacak. 

Türk Eğitim Vakfı bursuyla konservatuardan mezun olan gençler, Pınar Seli ve Mansur Ark ile aynı sahneyi paylaşacak. Gecede Karia Rotary Kulübü’nün bazı üyeleri de sahnede şarkılar söyleyecek. Konserde çok sevilen sürpriz bir sanatçı da yer alıyor. Kent Haber’e açıklama yapan Sanatçı Pınar Seli, proje ile ilgili şu bilgileri aktardı;

“Çok güzel bir projede yine karşınızdayız. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü akşamı Mandalin’de buluşuyoruz. Türk Eğitim Vakfı’nın bursuyla konservatuardan mezun olmuş gençlerimiz Türkiye’nin her yerinden Bodrum’a geliyorlar ve Mandalin’in sahnesinde bizlerle beraber oluyorlar. Bizlere güzel şarkılar söyleyecekler. Aralarında ressam, virtüöz kemancı, soprano ve neyzenimiz var. Çok güzel bir repertuarla karşınızda olacağız. Sahneye çıkan gençlerimiz ahde vefa olarak bu gecenin gelirini kız öğrencilere bağışlayacaklar. Böyle güzel bir organizasyon yapıyoruz. Herkesi o geceye bekliyoruz. O geceye katkıda bulunacak herkese şimdiden çok teşekkür ediyoruz.”

Ünlü ressam Devrim Erbil’in de hediye ettiği bir tablosunun açık arttırma ile satılacağını ve gelirinin bu fona bağışlanacağını anlatan Pınar Seli, çok sevilen bir sanatçının da konserde şarkı söyleyeceğini ifade ederek sözlerini şöyle noktaladı;

“Çok önemli bir sanatçımız da bizimle beraber. Burada söyleyemiyoruz çünkü kendisine söz verdik. Çok sevdiğimiz, 7’den 70’e herkesin saygı duyduğu çok değerli bir isim bizimle beraber olacak. O gece beraber şarkı söyleyeceğiz.”

Karia Rotary Kulübü’nden Cansu Demiral ise sadece fon oluşturma değil aynı zamanda farkındalık için de bir araya geleceklerini vurgulayarak şöyle dedi;

“Biz, kulüp olarak gecenin organize edilmesinde, tüm öğrenciler ve Türk Eğitim Vakfı ile gerekli iletişimin kurulmasında görev alıyoruz. Aynı zamanda kulüpten bazı arkadaşlarımla beraber sevgili Pınar ile beraber aynı sahneyi paylaşacağız. Çok güzel sürprizlerimiz olacak. Aslında çok anlamlı ve güzel bir projeye imza atıyoruz. Ben o konuda gerçekten çok kıymet veriyorum. Bu gece aynı zamanda farkındalık konseri olacak. Sadece bizim fon oluşturduğumuz bir konser değil aynı zamanda kız öğrencilerin eğitimine dikkat çekmek istediğimiz bir etkinlik. Burada bir şeylerin yapılması gerektiğini göstermek istediğimiz bir konser. Dolayısıyla ne kadar çok kişi gelirse o kadar çok artı olacak. Biz, farkındalıkla dolu bir gece bekliyor.”