ÇUKUROVA SANAT GÜNLERİ BODRUM BULUŞMASI YAPILIYOR

Bu yıl 12.si yapılacak Uluslararası Çukurova Sanat Günleri farklı illerle eş zamanlı...

ÇUKUROVA SANAT GÜNLERİ BODRUM BULUŞMASI YAPILIYOR
Bu yıl 12.si yapılacak Uluslararası Çukurova Sanat Günleri farklı illerle eş zamanlı olarak Bodrum’da yapılacak bir etkinlikle kutlanacak.

Geçtiğimiz yıl ”Sınır“ temasıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Bodrum'da Adanalılar Derneği tarafından “Sınır Ötesi Yalnızlık“ konusu ele alınmış, panel, sergi ve müzik dinletileriyle farklı bir kültürel etkinlik gerçekleştirilmişti.

Bu yılda Getto/İçerdekiler-Dışardakiler temasıyla; Adana, Antakya, Mersin/Tarsus, Silifke Avusturalya/Sydney, İngiltere/Brighton'da düzenlenecek ve bir hafta sürecek etkinliklere Bodrum da “Düşünsel Getto” konulu bir sempozyumla katılacak.

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Bodrum temsilcisi ve etkinlik moderatörü Gazeteci Yazar Ayhan Ongun, yapılacak sempozyumla ilgili şu bilgileri verdi;

“12 Yıldır Adana’da bir avuç sanat gönüllüsü arkadaşımızın girişimiyle başlatılan bu etkinlikler, son üç yıldır uluslararası bir kimlik kazanmış ve eşzamanlı olarak yurt içinde ve yurt dışında farklı kentlerde düzenlenen etkinliklerle kültür sanat dünyasına önemli bir katkı sağlamıştır. Geçen yıldan itibaren Bodrum’da da bu anlamlı etkinlikler içerisinde yer almaya başladık. İleriki yıllarda içerik olarak daha kapsamlı ve zengin programlarla bu geleneği sürdürmeye çalışacağız” dedi.

Prof. Dr Ayşen Uysal, Şair Küçük İskender, Eğitim Danışmanı Mehmet Kocair ve Aktivist Figan Erozan’ın konuşmacı olarak katılacağı toplantı, 24 Mart Cumartesi günü saat 14:00'de Heredot Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.