D-MARİN KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI

Turgutreis beldesinde düzenlenen ''7. D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik...

D-MARİN KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI
Turgutreis beldesinde düzenlenen ''7. D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali'' Moskova Tchaikovsky Senfoni Orkestrası'nın verdiği konserle başladı.

Doğuş Grubu tarafından D-Marin Turgutreis konser alanında düzenlenen konserde orkestraya dünyaca ünlü çellistlerden Mischa Maisky eşlik etti. Konseri Emekli Orgeneral Aytaç Yalman, tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter'inde aralarında olduğu sanatseverler izledi.

-FAZIL SAY KONSER VERECEK-

''Romantizmden modernizme'' ana teması ile düzenlenen festivalde Academy of St Martin in The Fields, usta kemancı Julian Rachlin de sahne alacak. Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say solistliğinde, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 13 Temmuz'da konser verecek.

Fazıl Say yeni bestelerini şef Gürer Aykal yönetimindeki orkestra eşliğinde izleyicilerin beğenisine sunacak. Orkestra, Fazıl Say'ın Trompet Konçertosu'nu Gabor Boldoczki (trompet) solistliğinde seslendirirken; Fazıl Say ve Gabor Boldoczki, Shostokovich'in piyano ve trompet konçertosunu birlikte çalacaklar. Fazıl Say'ın İstanbul Senfonisi adlı bestesinde ise, Burcu Karadağ (ney), Hakan Güngör (kanun) ve Aykut Köselerli (ritm) solist olarak yer alacak.