Dalda; Bodrum ve Muğla’da İddialıyız

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, seçim çalışmalarının çok yoğun geçtiğini, Bodrum’da Mehmet Tosun, Muğla’da Aydın Ayaydın’la seçimi kazanacaklarını söyledi.

Dalda; Bodrum ve Muğla’da İddialıyız

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Aylar önce AK Parti Bodrum Belediye başkan adaylığı için “adayımız Bodrum’a çok yakışacak” dediğini hatırlatan Başkan Dalda, 4 aylık görüşmeler sonucunda Mehmet Tosun’un Cumhur İttifakı AK Parti Bodrum Belediye başkan adayı olduğunu söyledi. 

 

Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın’la birlikte Bodrum adayı Mehmet Tosun’un herkes tarafından kabul gören, Muğla ve Bodrum’a umut veren isimler olduğunu söyleyen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda; “Hem Bodrum’da, hem Muğla’da sorunlar büyük. Belediye başkan adaylarımız bu sorunlara hakimler ve nasıl çözüleceği konusunda şimdiden projeleriyle hazırlar. Hükümetimiz ile tam bir uyum içinde, çok çalışarak bu sorunları çözmek, bizim için çok kolay. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirdiği iki tecrübeli adayımızla Bodrum ve Muğla’da çok iddialıyız. Aylar önce söylediğimiz gibi Mehmet Tosun ve Aydın Ayaydın Bodrum ve Muğla’ya çok yakışacak. Kimsenin hayat tarzına karışmayan AK Belediyecilikle gerçek belediyeciliği Bodrum ve Muğlalı hemşehrilerimizle buluşturacağız” dedi.  

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof Dr. Aydın Ayaydın’ın resmi adaylık başvurusu, AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça tarafından yapıldı.  Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olarak Adliye Sarayı’na gelen Ayaydın’ın, başvuru dilekçesi Akça tarafından, İl Seçim Kurulu Başkanı Ercan Arslan’a teslim edildi. 

Ayaydın çıkışta yaptığı açıklamada “Beni bu çok değerli göreve layık gören Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ve Cumhur İttifakı ortağımız MHP’nin çok değerli Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Onların bu güvenine layık olmaya çalışacağım. Sorumluluğumun büyük olduğunu biliyorum. Her eve girerek, her eli sıkarak Muğlalı hemşehrilerime gerçek belediyecilik anlayışı çerçevesinde projelerimizi anlatacağız desteklerini isteyeceğiz. Teşkilatlarımızın gücü arkamızda.  Bu ipi göğüsleyeceğimizden hiç şüphemiz yok” dedi. 

AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça da “Değerli başkan adayımızın sürecini, attığımız imzalarla resmileştirdik. Zaten 1 aydır sahadayız. Daha da güçlü bir şekilde çalışarak 31 Mart’a kadar herkese projelerimizi anlatmak istiyoruz. Muğla’nın gerçek belediyecilik hizmeti ile tanışmasını istiyoruz” diye konuştu. 

MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat da “Cumhur İttifakı olarak hedefimiz bütün ilçeleri kazanmak ve bunu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile de taçlandırmak” diye konuştu.