Dalgıç Başkandan Deniz Dibi Temizliği

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Küdür Koyunda deniz dibi temizliği yaptı.

Dalgıç Başkandan Deniz Dibi Temizliği

15 Yıllık dalgıç olan Gökmen, yazın son günlerinin yaşadığı Eylül ayında geleneksel hale getirdiği dalışlarla deniz dibi temizliği yaptığını ifade ederek, "Yaşadığımız coğrafyayı önemli kılan koylarımızın temiz kalması için bireysel çabamla örnek olmaya çalışıyorum" dedi.

Geçtiğimiz günlerde yine Küdür Yarımadası'ndaki arıtma tesisinden arıtılmadan denize salınan pis suları çekip yayınlayarak tepki gösteren Gökmen, bu kez Yalıkavak Yelken Kulübünün önündeki alanda ortalama 20’şer dakikalık yaptığı 3 dalışla, 60 kilogram çöp çıkardı. Gökmen, "Bu dalışımızın en ilginç parçası bir ütü oldu" dedi.

Bodrum hemen hemen her bölgesinde özellikle deniz dibi temizliği konusunda yüzlerce kere dalış yaptığını belirten ve 3 Yıldızlı dalgıç brövesine sahip olan Gökmen, şimdiye kadar birçok ilginç malzemeyle karşılaştığını belirterek şunları söyledi:

"Her sezon sonu yaptığım temizlik dalışlarını bu sefer Cumhurbaşkanımızın kararnamesiyle kesin korunacak alan olan Küdür Yarımadası'ndaki koyda yapmak istedim. Yat sayısının çok fazla olduğu Küdür Yarımadası'nda yaptığım deniz dibi temizliğinde, deniz dibinden enteresan parçalar çıktı. Çıkan malzemeler arasında bez maske, termometre ve ütü gibi parçalar vardı. Bunları denizcilerimizin ve denizi sevenlerin düşürdüklerine inanıyorum. Denize attıklarını düşünmek istemiyorum. Bu tip çöpleri gördüğümüzde denizin altında şaşkınlık yaşıyoruz. Anlam vermekte zorlandığımız enteresan objelerle karşılaşıyoruz. 60 Kilogram atık çıkardım bugün. Bunların arasında içecek tenekeleri ve pet ambalajlarda ağırlıklı yer alıyor" dedi.