DECOYAP Fuarı 22-25 Ağustos’ta

Bodrum Dekorasyon Tadilat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı, 22-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

DECOYAP Fuarı 22-25 Ağustos’ta

Bodrum Dekorasyon Tadilat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı, 22-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Konacık'taki Herodot Kültür Merkezi’nde 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek dekorasyon, inşaat ve tadilat fuarına çeşitli illerden çok sayıda firma katılacak. 

Fuar kapsamında TMMOB Mimarlar Odası Muğla Şubesi Bodrum Temsilciliği tarafından Bodrum Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, VI. Ulusal Mimarlık Ödülleri 1998 - 2008 Sergisi, Bodrum Kent Belleği Üzerine Digital Sergi ve Söyleşi, Türkiye Modern Mimarlığı 1908 - 2008 Sergisi, Mimarlık ve Bodrum Üzerine Münazara ve Süha Özkan ile "Bodrum Mimarlık Kitaplığı Konulu" bir söyleşi gerçekleştirilecek. Ayrıca İZODER tarafından Binalarda Isı ve Su Yalıtım Uygulamaları Semineri ve Gayrimenkul Geliştirme Akademisi tarafından Enerji Etkin Binalar Yaklaşımı ile Yaşam Dönemi Maliyetlerini Azaltmada Çözüm Önerileri konulu seminerler düzenlenecek. 

Demos Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Aslan, fuar ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada “22-25 Ağustos tarihlerinde Herodot Kültür Merkezi’nde “Decoyap Bodrum” adı altında dekorasyon, inşaat ve tadilat fuarını gerçekleştireceğiz. Bodrum Esnaf Sanayici ve İşinsanları Derneği (BESİAD)’ın destekleriyle, Mimarlar Odası’nın katkılarıyla güzel bir fuar yapmak için buradayız” dedi. 

Fuar için Bodrum’u tercih etme sebeplerinden de bahseden Aslan, “Bodrum’la ilgili yaptığımız fizibilite çalışmalarında burada böyle bir ihtiyacın olduğunu gördük. Tadilat, yenileme, renovasyon konusunda her yıl daha fazla ihtiyaç olduğu için firmaların burada olması gerektiğini, insanlarla burada birebir tanışması gerektiğini düşünerek bu yola çıktık. Doğru da bir tespit yapmışız. İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den, Bodrum’dan, Muğla’dan çok sayıda katılımcımız var. Ziyaretçilerini bekliyorlar” dedi. 

Fuarda çeşitli etkinliklerin yapılacağının da bilgisini veren Sebahattin Aslan, “Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği ile işbirliğimiz var. Onların yaklaşık 5 tane ücretsiz etkinliği olacak. İnsanlar gelip sergileri gezebilecekler, film gösterilerini izleyebilecekler, münazaralara katılabilecekler. Bodrum’un kent kimliği ile ilgili toplantılar yapacağız. Bu etkinliklerimiz tüm Bodrum halkına açık” şeklinde konuştu.