Dedektif Gibi İz Sürüp Buldu!..

Bodrum’da işletmecilik yapan İlyas Kılınç, 5 gün önce çalınan motosikletini dedektif gibi iz sürüp buldu. Başka suçlardan kaydı da olduğu ortaya çıkan hırsızlık şüphelisi gözaltına alındı.

Dedektif Gibi İz Sürüp Buldu!..

Müsgebi Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde Sokak Pilavcısı adlı dükkanı işleten 28 yaşındaki İlyas Kılınç, sabaha karşı bir müşteriden gelen sipariş götürmek üzere dükkanın önüne gelerek 35 EA 3107 plakalı motosikletini park etti. 

Müşterinin siparişini almak için dükkanın içine giren Kılınç, arkasını döndüğünde tanımadığı bir erkek şahsın motosikletinin üzerine binerek uzaklaştığını gördü. Kılınç, Turgutreis istikametine doğru hareket eden hırsızı yakalamak için başka bir motosikletle peşine düşse de hırsız gözden kayboldu. Kılınç, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etti. 

MOTOSİKLETLE KAZA YAPMIŞ

Çalınan motosiklet 5 gün sonra, Ortakent’te bir evin bahçesinde park halinde bulundu. Hırsızın motosikletin plakasını degistirdiği, bazı parçalarını söktüğü, ayrıca motosikletle kazaya karıştığı öğrenildi.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ

İlyas Kılınç, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Motosiklet çalındıktan sonra basın yoluyla, sosyal medya yoluyla insanlara duyurduk. Ben çevredeki esnafa gittim, kamera kayıtlarını inceledim, şüphelinin eşkalini gördüm ve motosikletin Ortakent'ten hiç çıkmadığını tespit ettim. Yaya olarak da bölgeyi taradım. Bir tanıdığımın ihbarı üzerine motosikletin Kule Sokak civarındaki bir evin önünde park halinde olduğunu öğrendim. Eve gittiğimde motosikletimi gördüm. Plakası değiştirilmiş, bazı parçaları sökülmüş. Bir de kaza yapılmış. Hemen polise haber verdim. Polis olay yerine gelip inceleme yaptığı sırada şüpheli şahıs geldi. Polise şahsın bu olduğunu ima ettim ve polis şahsı gözaltına aldı. Şahsın üzerinde benim motosikletin anahtarları çıktı. Ayrıca uyuşturucu madde de çıktı. Bu adamın zaten birçok suçtan kaydı varmış. Araç hırsızlığından da aranması varmış" diye konuştu.