Dem Parti Adayları Basınla Buluştu

Dem Parti Muğla adayları Bodrum’da yerel basın ile toplantı gerçekleştirdi. Bodrum Oasis Avm’de gerçekleştirilen buluşmaya, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları Candan Süsoy ve Yusuf Uludağ, Bodrum Belediyesi Eş Başkan Adayları Zühal Macit ve Mehmet Polat, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Adayları İlçe Örgütü Eş Başkanları, Muğla İl Örgütü Eş Başkanları katıldı. Çok sayıda yerel basının da yer aldığı buluşmada adaylar kendini tanıttı, seçim stratejisini anlattı ve basının sorularını yanıtladı.

Dem Parti Adayları Basınla Buluştu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Candan Süsoy, toplantıda yaptığı konuşmada, "emek ve doğa sömürüsü, işsizlik, yoksulluk, savaşa karşı ana paradigmamız olan demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü bakış açımızla biz Muğla’da yeni bir yaşamın mümkün olacağını göstermek için yola çıktık.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Yusuf Uludağ da yerelin sorunlarını yerelden çözmek için yola çıktıklarını kaydetti.

Bodrum Belediyesi Eş Başkan Adayı Zühal Macit, Dem Parti’nin üçüncü yol paradigmasına değindi. “Bizi siyasette devamlı ak ile kara aradına sıkıştıran bir bakışı kabul etmiyoruz. Demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü bakış açısı bizim üçüncü yol paradigmamızdır. Dünyanın ilk örneklerinden birini gerçekleştiriyoruz, parti yönetimimizde fermuar sistemimiz var. Biz kadın kotası söylemini doğru bulmuyor, eşit temsiliyete inanıyor bunu da hayata geçiriyoruz. Bunu yerel yönetim politikamızda da uyguluyoruz. İki dönemdir belediyelerimizi kayyım atansa da, kadın kurumlarımız kapansa da, belediye eş başkanlarımız bugün tutuklansa da biz mücadelemizden vazgeçmiyoruz.” dedi. Yerel yönetimlerin özgün olmasını savunduklarını kaydeden Macit, “Kendi yerel sorunlarını ve ekonomisini ve bütçesini çözebilen bir yerel yönetimden bahsediyoruz. Tek bir adamın ağzına bakarak hareket etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bodrum Belediyesi Eş Başkan Adayı Mehmet Polat ise, Dem Parti’nin geçmişten bugüne kadın politikasına değindi. Polat, “Bodrum, kendi kendine yetebilen bir belediye olabilir. Bodrum için projelerimiz var; siyasi, ekonomik, kültürel, tarım, trafik, sağlık alanında Dem Parti belediyeciliği ile çözümlerimiz var.” diye konuştu.

Dem Parti adayları konuşmalarında, bu seçimlerde herhangi bir partiye kazandırmak ya da kaybettirmek gibi bir politikaları olmadıklarını kaydetti. Kent uzlaşısı doğrultusunda diğer siyasi partiler ile açık ve şeffaf görüşmelerin olmasını istediklerini kaydeden adaylar, bu isteklerinin diğer siyasi partilerce kabul edilmediğini dile getirdi. 

Kendi adayları ile Muğla ve tüm ilçelerinde seçimlerde yer aldıklarını dile getiren ve Dem Parti’nin hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını belirten adaylar, “Biz sözümüzü açık şekilde dile getirmek istiyoruz. Bizi yok sayanlarla değil, kendi adaylarımızla alanlardayız. Bodrum Belediyesi’ne de, Muğla Büyükşehir ve ilçe belediyelerine de talibiz.” şeklinde konuştular.