Demir, Hastane İhalesi İçin Tarih Verdi

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Yeni Devlet Hastanesi inşaatı için 20 Mayıs tarihinde ihale yapılacağını duyurdu.

Demir, Hastane İhalesi İçin Tarih Verdi

Bodrum’da 2016 yılında yapımına başlanan fakat yaklaşık 2 sene önce faaliyetlerin tamamen durduğu Yeni Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili bir gelişme yaşandı. AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, hastane inşaatı için 20 Mayıs’ta ihale yapılacağının bilgisini verdi. 

Sosyal medya hesabından “Bodrum’a müjde” diyerek bir açıklama yapan Demir, “Bodrum ilçemizde yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle bir süredir inşaatı yarım kalan Bodrum Yeni Devlet Hastanemizin inşaatı için Sağlık Bakanlığımızca 20 Mayıs’ta ihale gerçekleştirilecek. İhale işlemlerinin ardından hastane inşaatımız kısa süre içinde başlayacaktır. Hemşehrilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

Milas Devlet Hastanesi'nin de bir ay içerisinde faaliyete geçeceğini ifade eden Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, "Yeni Milas Devlet Hastanemiz yaklaşık 1 ay içinde faaliyete alınıyor. 14 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek yeni hastanemizde 41 adet tek kişilik oda 71 adet çift kişilik odada toplam 183 servis yatağı kapasitesi mevcuttur. 13 Yataklı II. Seviye yoğun bakım, 8 yataklı I. Seviye yoğun bakım, 10 kuvözlü I.Seviye yeni doğan yoğun bakım olmak üzere 21 erişkin, 10 yeni doğan toplam 31 yataklı yoğun bakım kapasitesine sahip olacaktır. 4 genel ameliyathane, 1 kadın doğum ameliyat salonu, 1 günübirlik ameliyat salonu olmak üzere 6 ameliyat salonu kapasitesi bulunmaktadır. Toplam 32 poliklinik odası mevcuttur. Bu önemli yatırımın ilçemize kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.