Deniz Taştı, Tekneler Battı

Bodrum’da saatteki hızı 85 kilometreyi aşan kuvvetli fırtına nedeniyle bazı tekneler battı, bazıları da kıyıya sürüklendi. Gece saatlerinde denizin taştığı Gümüşlük Mahallesi’nde yaklaşık 20 işletmede maddi hasar meydana geldi.

Deniz Taştı, Tekneler Battı

İlçede gece saatlerinde güney ve güneybatı yönlerinden esen fırtına etkili oldu. Saatteki hızı 85 kilometreyi aşan kuvvetli fırtına nedeniyle Bitez sahilin batı kısmında tonozdan ayrılan ahşap balıkçı teknesi kıyıya vurup yan yattı.

Aynı bölgede rıhtıma bağlı yelkenli bir tekne ile bir sürat teknesi su alarak battı.

Fırtınanın en çok etkilediği yer ise Gümüşlük Mahallesi oldu. Koyda demirli bir motoryat su alarak battı, başka bir motoryat da karaya sürüklendi. 

Gümüşlük’te gece saatlerinde fırtınayla deniz taştı, dalgalar işletmelere vurdu. İşletmelerin pergoleleri çöktü, tenteleri yırtıldı, masa ve sandalyeleri hasar aldı. Bölgede yaklaşık 20 işletmede maddi hasar meydana geldi. 

BAŞKAN ARAS, EKİBİYLE İNCELEME YAPTI

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve birim amirleri, bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Basın mensuplarına açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları dile getirdi;

“Dün geceki şiddetli fırtına sonucu Gümüşlük sahilindeki restoranlarımızın pergole bölümleri ve sahili yakın olan bölümlerinde ciddi hasar var. Saha çözüm ekiplerimiz hasar tespit yapacaklar, el birliğiyle tekrardan toparlayacağız. Kaymakamlığa hasar tespiti yapmaları için durumu bildireceğim. En az 20 işletmede zarar görüyorum.”

Öte yandan deniz yüzeyindeki çöpler, rüzgarla birlikte Bodrum Limanı ve Kumbahçe Meydanı önünde birikti. Deniz yüzeyinde tabaka halinde biriken çöp, istenmeyen görüntü oluşturdu.