Deniz Yoluyla Bölgeye Gönderildiler

Bodrum’dan giden belediye ve arama kurtarma ekiplerinin çalışması devam ederken, Bodrum Belediyesi’ne ait araçlar ile malzemelerin de bölgeye sevkiyatı yapılıyor.

Deniz Yoluyla Bölgeye Gönderildiler

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem bölgesinde zamana karşı mücadele sürüyor. Enkaz altından sağ çıkartılan vatandaşlar, umutları arttırıyor. Bodrum’dan Muğla 911 Arama Kurtarma, AKUT ve Mahalle Afet Gönüllüleri’nin deprem bölgelerinde faaliyetlerini sürdürüyor. 

Hayatını kaybeden depremzedelerin cenaze işlemlerinin yapılmasında görev alacak Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri ekipleri de deniz yoluyla bölgeye gönderildi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Kelimelerle anlatabilmenin mümkün olmadığı bir felaketin kalpleri yakan sonucu olarak, Belediyemize ait 3 cenaze aracı ile 6 personelimiz, bugün deniz yoluyla deprem bölgesine sevk edildi. Acil ihtiyaçlardan olan 5000 bardak su, 200 adet kefen, 500 adet ceset torbası, 300 adet koruyucu tulum, 1000 adet koruyucu eldiven ile koruyucu maske ve 1000 adet bardaklı çayın gönderimi de cenaze araçlarımızın içine konularak gerçekleştirildi. Allah, hepimizin yardımcısı olsun.”

Öte yandan Bodrum Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede deprem bölgesindeki ihtiyaç malzemelerinin neler olduğu sıralanarak şöyle denildi;

“Deprem bölgesinde öncelikli ihtiyaç malzemelerinden "KURU BAKLİYAT, PİRİNÇ, UN, YAĞ, ŞEKER, MAKARNA, SALÇA, ÇAY, SU, ÇOCUK BEZİ, ISLAK MENDİL, BİBERON, DEZENFEKTAN JEL, SIVI SABUN" STOKLARIMIZDA TÜKENMİŞTİR. Öncelikli olarak bu malzemelerin Konacık Mahallesi Herodot Kültür Merkezi'ndeki Yardım Toplama Merkezine ulaştırılması gerekmektedir. Tüm halkımıza duyurulur.”