Depodan Taştı Caddeye Aktı!..

Bodrum’da depodan taşıp saatlerce boşa akan tonlarca su, vatandaşı isyan ettirdi.

Depodan Taştı Caddeye Aktı!..

Göktepe mevkisinde MUSKİ sorumluluğundaki depoda zaman zaman taşan su, bugün sabah erken saatlerde yine taşmaya başladı.

Oldukça yoğun şekilde akan suyun bir kısmı, deponun altındaki sokaktan Hastane Kavşağı’na indi. Suyun büyük bir bölümü ise deponun alt kısmındaki arıktan dereye aktı.  

Suyun boşa aktığını gören vatandaşlar, Bodrum’da büyük bir su sıkıntısının yaşanırken tonlarca suyun boşa akmasına tepki gösterdi. Yüksel Avşar isimli vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada sabah saat 06.00’da hastaneye giderken suyun aktığını gördüğünü ifade ederek “Ben sabah geçerken akıyordu, bir kısmı da yukarından akarak dereye gidiyor ama rezillik. Geçen bir yerde daha patlak oldu her yeri aradım, bir haftada geldiler. Günah ya.” şeklinde konuştu. 

Deponun alt kısmındaki evlerde oturan bir mahalle sakini ise sabah su sesiyle uyandığını söyledi. 

Bölgedeki Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi’nde de yolun ortasından su akmaya başladı. Taşan suyla ilgisi olduğu düşünülen suyun aktığı yerde çöküntü oluştu. Cadde sakinleri, çöküntünün etrafına kova koyarak güvenlik önlemi almaya çalıştı. 

Akan su bölgedeki Antik Tiyatro Evleri sitesine girdi,  vatandaşların bahçeleri su içinde kaldı. Site sakinleri, suyun evlerine girme ihtimaline karşı tedirginlik yaşadı.

Edinilen bilgiye göre ise taşma depodaki sistemsel bir sıkıntıdan kaynaklandı. MUSKİ ekiplerinin arızaya erken müdahale ettiği fakat suyun kesilmesinin ise zaman aldığı ifade edildi. 

Suyun 16.30 itibariyle kesildiği öğrenildi.