Depremzedelere Yardım İçin Yürüyor

İsveç'te yaşayan Deniz Bulut, geçen yıl meydana gelen büyük depremde zarar gören Adıyaman'daki kadın kooperatifine destek olmak için Yunanistan sınırından Bodrum’a yürüyor.

Depremzedelere Yardım İçin Yürüyor

İsveç’te doğup büyüyen ve orada naprapatlık yapan Deniz Bulut’un babası Türk, annesi ise Lübnanlı. Yardımsever kişiliği ile tanınan Bulut, geçen yıl meydana gelen büyük depremde annesi, kardeşleri ve iki ayağı ile bir kolunu kaybeden Hataylı bir gence de bir yardım kampanyası başlattı. Ağrı Dağı’na tırmanarak farkındalık projesini gerçekleştiren Deniz Bulut, yaralı oğluyla tek başına kalan acılı babaya, kalacak ev ve oğlunun ameliyatı için destek olmuştu. 

Deniz Bulut, bu yıl başlattığı projeyle Adıyaman’da depremde binaları ve çalışma aletleri zarar gören kadın kooperatifinin adını duyurmaya çalışıyor. Bulut, 30 köyden bir araya gelen kadınların kurduğu Adıyaman Gölbaşı Kooperatifi’ne destek için 3 Mayıs günü Edirne’deki İpsala Sınır Kapısı’ndan Bodrum’a doğru yürüyüşüne başladı. Bulut, sosyal medya paylaşımları ve gittiği yerlerde insanlarla konuşarak kooperatife yardım içn farkındalık oluşturmaya çalışıyor. 

Edirne, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla Bodrum’u kapsayan 740 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geçmeyi hedefleyen ve Aydın’ın Söke ilçesine kadar gelen Deniz Bulut’un ayaklarının çok yürümekten dolayı su topladığı öğrenildi.  

Sık sık Bodrum’a gelen Deniz Bulut’un Bodrum’daki arkadaşları da bu yürüyüşü yakından takip edip desteklemeye çalışıyor. Arkadaşı Çimen Sevanç, “Seninle gurur duyuyoruz. Yaralı ayağına, yağmura ve tüm tehlikeye rağmen yola devam ediyorsun. Bodrum'a az kaldı. Biraz daha dayan. Ayaklarına taş değmesin, sağlıkla gelmeni bekliyoruz.” dedi. 

Deniz Bulut, yaptığı açıklamada “Benim yapmaya çalıştığım sadece bir farkındalık oluşturmak. Eğer bir araya gelerek yardım toplamayı başarırsak ki bunu başaracağımıza hiç kuşkum yok, birçok köyden yüzlerce kadın tekrar çalışmaya başlayabilecek ve ailelerine destek olabilecekler. Unutmayın, birlikte çok fark yaratabiliriz. Tek yapmamız gereken şey kalbimizin derinliğine biraz daha inebilmek. Birlikten güç doğar. Desteğinizi bekliyorum." dedi.