DEREKÖY'DEN GEÇENLER ALLAHA EMANET

Dereköy'ün bozuk yollarını Kent Haber'de sık sık gündeme taşımıştık. Nihayet çalışmalar...

DEREKÖY'DEN GEÇENLER ALLAHA EMANET
Dereköy'ün bozuk yollarını Kent Haber'de sık sık gündeme taşımıştık. Nihayet çalışmalar başladı derken, sezonun neredeyse ortalarına yaklaştığımız şu günlerde çalışmalar hala tamamlanamadı.

Dereköy'den ilk kez geçen sürücüler için büyük tehlike yaratan yoldaki çalışmalar, sezonun göbeğine geldiğimiz şu günlerde hala tamamlanamadı.
Dereköy'de yaşayan vatandaşların çoğu da yolların tehlike saçtığını belirterek yetkilileri göreve çağırdılar.

Dereköylü dolmuş şoförü Murat Çelti, Kent TV mikrofonuna yaptığı konuşmada "yolların birazından memnunum, birazından değilim" dedi. Çelti, "Çünkü yolların her tarafı yapılmadı. Yollardaki oluşan çukurlar nedeniyle yolcu taşırken rahat değiliz, yollar çok tehlikeli. Mıcırlar yüzünden de araçlar kayma tehlikesi yaşıyor." diyerek dert yandı.

Çelti daha sonra yoldaki mıcırları avuçlayarak Kent TV kamerasına gösterdi.

MICIRLAR BİR İŞYERİNİN CAMINI KIRDI

Turgutreis Beldesi'ne bağlı Dereköy'deki çukurlarla kaplı yola mıcır döküldü. Yola oturmayan mıcırlar ise hem sürücüler, hem de halk için tehlike saçıyor. Dereköy'de yaşayan Ekrem Nalbantoğlu adlı bir genç, arabaların sıçrattığı mıcırlar yüzünden işyerinin camının kırıldığını iddia ederek, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.

Yollardan şikayetçi olduğunu özellikle motosiklet kullanmakta zorlandığını ifade eden Nalbantoğlu, "yeni yapılan yoldaki mıcırlar yüzünden iş yerimizin camları kırıldı. Hızlı geçen araçlar, mıcırları işyerimizin camına sıçratarak kırılmasına neden oldu. Biz de markete koruma yapmak zorunda kaldık. Yetkililerden isteğimiz bu yollara çözüm bulmaları."

Dereköy'de yaşayan Cemal Savran adlı vatandaş da yol çalışmasının yarım bırakılmasından dertli. Savran, "yollar yapıldı ama yarım kaldı, bunun bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Bu yolda araç kullananlar maddi, manevi zararda. Yolların bu hali kazalara davetiye çıkarıyor, yolda sık sık kaza meydana geliyor." diye konuştu.

Motosiklet kullanan bir sürücü ise "sezon başında yapılsa daha iyi olurdu" dedi.