DOMUZLARI ELİYLE BESLEDİ

Bodrum'da yiyecek ve su bulmakta güçlük çeken yaban domuzları yerleşim yerlerine...

DOMUZLARI ELİYLE BESLEDİ
Bodrum'da yiyecek ve su bulmakta güçlük çeken yaban domuzları yerleşim yerlerine inmeye devam ediyor. İnsanlara gittikçe alışan yaban domuzları çevrelerindeki insanlardan ürkmeden su ve yiyecek ararken, Cumhuriyet Mahallesi'nde bazı noktalara mahalle halkının da hayvanlar için su ve yiyecek koydukları dikkat çekiyor. Torba Mahallesi'de de Taksi şoförü Mert Algın (29), çalıştığı taksi durağının yanına inen domuz sürüsünü eliyle besledi.

Bodrum'un Torba Mahallesi yakınındaki bir taksi durağına, geçen 27 Ağustos'ta, saat 02.30 sıralarında bir domuz sürüsü indi. 2'si yetişkin 7 yaban domuzundan oluşan sürünün çevrede yiyecek aradığını fark eden taksi şoförü Mert Algın, yanlarına biraz yaklaşıp, ekmek atarak beslemeye başladı. Bir süre sonra Algın, güvenini sağladığı domuz sürüsüne iyice yaklaşıp, eliyle beslemeye başladı. Algın o anları cep telefonuyla da görüntüledi.

Yaban domuzlarının sürekli ilçe merkezine geldiklerini belirten Mert Algın, "Yiyecek ve su bulmakta güçlük çeken yaban domuzları zaman zaman ilçe merkezine kadar iniyor. Bizim durağımız biraz evlerden uzak. Bu nedenle buraya daha da rahat gelebiliyorlar. Gece durağın yanına indiklerini ve aç olduklarını görünce dayanamayıp, ekmekle besledim. Benden zarar gelmeyeceğini sezdiler. Ben de onların bana zarar vermeyeceğini anladım. Sonuçta onlar da bir can taşıyor. Zaten benim gibi daha önce de besleyenler olduğu için artık bu bölgedeki yaban domuzları insanlara alışmış dedi."