Düğerek'te Çalışmaların Yüzde 85’i Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesi’nde başlatılan 8 bin 750 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattının 7 bin 402 metresi tamamlandı.

Düğerek'te Çalışmaların Yüzde 85’i Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde altyapıyı güçlendirmek ve altyapı hizmetlerinden yararlanma oranını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak atık su sorunun ortadan kaldırmak ve atık suyun dönüşümünü sağlamak amacıyla Menteşe Düğerek Mahallesi’nde kanalizasyon projesi başlattı.

Özellikle Bodrum, Fethiye ve Milas ilçelerinde önemli altyapı yatırımlarının yapımını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü bu bölgelerde sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra farklı mahallelerde yeni projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda son olarak Menteşe’nin Düğerek mahallesinde geçtiğimiz günlerde kanalizasyon çalışmasına başlarken projede önemli aşama kaydetti.

Düğerek Mahallesi’nde 25 Milyon TL yatırımla 13 bin kişiye hizmet verecek olan 8 bin 750 metrelik kanalizasyon hat çalışmalarının 7 bin 402 metresi yapılırken çalışmada yüzde 85’lik tamamlanma oranına ulaşıldı. Hat ile birlikte evsel bağlantıları da sürdüren ekipler tüm bağlantıları yaparak Düğerek Mahallesi’nde oluşan atık su mahalleye yakın olan Muğla Atık Su Arıtma Tesisine iletilerek aktaracak. Arıtma tesisinin sahip olduğu ileri biyolojik arıtma sistemi sayesinde burada arıtılan su ise yeşil alan sulamasında kullanılarak hem mahallenin önemli bir eksiği ortadan kalkacak hem de suyun geri dönüşümü sağlanarak tasarruf edilecek.