Duvar Yıkıldı, Bina Tahliye Edildi!

Bodrum'da birkaç gündür devam eden şiddetli yağışlar günlük hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Eskiçeşme Mahallesi'nde toprak kayması sonucu bir binanın bahçe duvarı yıkıldı, bölgedeki bir bina tedbir amacıyla tahliye edildi.

Duvar Yıkıldı, Bina Tahliye Edildi!

İlçede birkaç gündür etkili olan sağanak yağış, olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 24 saatte metrekareye 100 kilogram yağışın düştüğü Muğla'nın Marmaris, Bodrum, Menteşe ve Ula ilçelerinde sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışla birlikte yarımadanın çeşitli noktalarında toprak kaymaları, istinat ve bahçe duvarlarında yıkılmalar meydana geldi. 

Eskiçeşme Mahallesi'ndeki bir sitede toprak kayması ve duvar yıkılması meydana geldi. 

Büyük bir gürültüyle yıkılan duvar, alt kısımdaki inşaat temelinin üzerine çöktü, bölgedeki su boruları patladı. 

İhbar üzerine zabıta ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Çöken duvarın üst kısmında bulunan binadaki vatandaşlar ise tedbir amacıyla tahliye edildi. 

Bodrum'da sağanak yağış bugün de etkisini sürdürüyor. Belediye ekipleri, özellikle İslamhaneleri, Turgutreis, Yalıkavak ve Kadıkalesi mahallelerinde dün akşam su basan ev ve iş yerlerinde temizlik çalışması yürütüyor.

Ekipler, olumsuzluk yaşanabilecek bölgelerde devriye geziyor.