Duvar Yıkıldı, Evler Tahliye Edildi

Bodrum’da derenin yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki istinat duvarı yıkıldı, dere kenarındaki 2 daire tahliye edildi. Evin bahçesinde ise zeminde yarılma olduğu görüldü.

Duvar Yıkıldı, Evler Tahliye Edildi

Yokuşbaşı Mahallesi’nden geçen derenin yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki istinat duvarı, son yağan yağmurların etkisiyle yıkıldı. Büyük bir gürültüyle dere yatağının içine yıkılan duvar, bölgede paniğe neden oldu. 

Sesi duyup dışarı çıkan vatandaşlar, duvarın yıkıldığını görünce belediye ekiplerine haber verdi. Zabıta ekipleri, yıkılan yerin etrafını şeritle kapatarak güvenlik önlemi aldı. 

Dere kenarındaki 2 evde yaşayan 2 aile, tahliye edildi. Duvarın yıkılmasıyla birlikte evin bahçesindeki zeminde ise yarılma olduğu görüldü. Evin bahçesindeki toprağın bir kısmının ise çam ağacının kökleriyle durduğu görüldü. 

Tahliye edilen evde yaşayan Nagihan Kaçar, duyduğu büyük gürültünün ardından dışarı çıktığını ifade ederek “Valla yaşayacağımı bile anlamadım. Akşam yemek yiyordum, bir anda bir deprem oluyor zannettim. Dışarıya çıktım. Dedim herhalde yukarılarda bir yerlerde bir şey düştü aşağıya. Duvar yıkıldı zannettim. Haberlerde de izliyoruz ya. Kendimin olacağı hiç aklıma gelmedi. Bir indim ki duvar yok aşağıda. Tabi o panik haliyle ne yapacağımı bilemedim. Eşimi aradım, ondan sonra zabıtayı aradım. Onlar gerekli birimleri aradılar. İnşallah yarın gerekli müdahale yapılacak herhalde. Tahliye kararı alındı. Birazdan gideceğiz evimizden. Burada oğlumun evi var, benim evim var. Burası benim 25 yıllık evim. 2 sene önce Büyükşehir Belediyesi bu istinat duvarını çekti. Yağmurlara dayanamadı.” dedi. 

Muhabir: Hamdi Yörür