Eğlenceyi Lüksle Buluşturuyor

Virgin Voyages’ın filosuna yeni kattığı "Resilient Lady" kruvaziyer gemisi gerçekleştirdiği ilk seferinde Bodrum Cruise Port’a demir attı. Kruvaziyer sektörünün eğlence odaklı yeni gemisi Resilient Lady, yıl boyunca Bodrum’a 16 sefer yapacak.

Eğlenceyi Lüksle Buluşturuyor

Dünyaca ünlü iş adamı Richard Branson tarafından kurulan Virgin Voyages’ın ilk seferini gerçekleştiren Resilient Lady kruvaziyer gemisi, Türkiye’den sadece Bodrum Cruise Port’u rotasına ekledi.

Resilient Lady’nin Bodrum Cruise Port’a gerçekleştirdiği ilk sefer için limanda hazırlanan törende misafirler, bando takımı, Bodrum’a özel minik hediyeler, Türk kahvesi ve maraş dondurması ikramlarıyla karşılandı. 11 Mayıs Perşembe günü saat 07:00’de Santorini Limanı’ndan Bodrum Cruise Port’a gelen Bahamalar bayraklı Resilient Lady, akşam 20.00 civarında Pire Limanı’na doğru hareket edecek. Gemide ağırlıklı olarak Amerikalı, İngiliz uyruklu toplam 1444 yolcu ve 1096 personel bulunuyor.

Törende konuşan Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, "2023 yılında Bodrum Cruise Port’a 138 gemi ile 125 bin yolcu bekliyoruz. Ayrıca ana liman olarak Türk kruvaziyer gemisi Blue Sapphire’e 46 seferde ev sahipliği yapacağız. Global Ports Holding’in yapmakta olduğu ciddi tanıtım çalışmaları ve Bodrum’un bir marka olarak son yıllarda dünyadaki lüks bilinirliğinin artması ile doğru orantılı olarak Bodrum’a lüks kruvaziyerlerin de ilgisi arttı” dedi.

EĞLENCEYİ LÜKS İLE BULUŞTURAN KRUVAZİYER DENEYİMİ SUNUYOR

Dünya çapında tanınan Virgin Voyages’in filosuna yeni katılan Bahamalar bayraklı ve 278 metre uzunluğundaki Resilient Lady, 2 bin 770 yolcu ve bin 160 mürettebata ev sahipliği yapabilecek kapasitede. Geminin yolcularını Amerika ve İngiliz vatandaşları oluştururken, gemide parti temalı bir sunum yer alıyor. Ortak alanların dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlandığı Resilient Lady’nin menüleri Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlandı. Virgin Voyages gemileri 2023 yılında Bodrum Kruvaziyer Limanı’na 16 sefer düzenlemeyi planlarken, 2024 yılında ise 17 sefer yapacak. Resilient Lady gemisinin ise yaz dönemi seferleri Bodrum Kruvaziyer Limanı, Yunan Adaları ve Adriyatik Denizi’nde gerçekleşecekken, kış döneminde ise Karayipler ve Avustralya’da seyahat edecek. 

İlçeye gelen diğer gemi ise Bahamalar bayraklı 210 metre boyundaki Seabourn Encore, Kuşadası Limanı'ndan gelen gemi, akşam saatlerinde Paphos Limanı'na hareket edecek. Gemide ağırlıklı Amerikalı ve İngiliz olmak üzere toplam 521 yolcu ve 420 personel bulunuyor.