Ekipler Müdahale Ediyor Ama!..

Bodrum’un Mazı Mahallesi'nde bir malikanenin deniz kıyısında iş makinesiyle izinsiz olarak yürütülen yol ve duvar yapım çalışması, tepki topladı. Deniz kıyısına da dolgu yapılan çalışmaya zabıta ekipleri müdahale etti.

Ekipler Müdahale Ediyor Ama!..

İmar affı beklentisiyle patlama gösteren kaçak ve izinsiz çalışmalar durmak bilmiyor. Mazı Mahallesi Ilgın Koyu’nda ekskavatör ile deniz kenarında yapılan çalışma zabıta ekiplerinin müdahalesine rağmen ekiplerin bölgeden ayrılmasının ardından da devam etti. Deniz kenarında çalışan ekskavatörün zaman zaman denizin içine kadar girmesi, bölgedeki vatandaşların tepkisini çekti. 

O anları cep telefonları ile kayıt altına alan vatandaşlar, durumu zabıta ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş makinesinin çalıştığı noktaya geldi. 

Daha önce de defalarca işlem yapıldığı öğrenilen malikanenin önünde, izinsiz şekilde 3 metreden yüksek istinat duvarı yapımının olduğunu tespit eden zabıta ekipleri, bir kez daha tutanak tutup Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü birimine iletti. 

Bölgede deniz kıyısına iş makinesini geçirebilmek için de dolgu yapıldığı tespit edildi. Dolgu ile ilgili de tutanak tutularak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderildi. 

Muhabir; Hamdi Yörür