Ekiplerin Mesaisi 24 Saate Çıktı

Sel felaketi yaşayan Bodrum’da, Bodrum Belediyesi kırmızı alarm verdi. Belediye megafonlardan ve mesajlarla vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Ekiplerin Mesaisi 24 Saate Çıktı

Bodrum’da 3 gün önce başlayan ve halen devam edan sağanak yağmur nedeniyle onlarca ev ve iş yeri sular altında kaldı. Yaşanan sel felaketi nedeniyle Bodrum Belediye ekipleri mesaiyi 24 saate çıkardı. Bir yandan destek hizmetleri su basan ev ve iş yerlerindeki suları boşaltırken, temizlik işlerine bağlı ekipler ise iş yerlerini, evleri ve mazgallarda biriken çöpleri temizliyor. 

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü ekipleri de dört gündür Bodrum’da etkili yağan yağmurda zarar gören konutlarını, işyerlerini su basan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyor. Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaçlar anında iletiliyor, 24 saat boyunca hizmet veren kültür ve Sosyal işler personeli vatandaşın ihtiyacı olan battaniye, yatak, yakacak, temizlik malzemesi ve gıdaları ulaştırmaya çalışıyor.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin tutkun “Biz Bodrum belediyesi olarak vatandaşımızın yanında olacağız. Yılların sorunu alt yapı yetersizliğine çare için bakanlıklarımızdan yani merkezi hükümetten çözüm istiyoruz. Başkanımız Ahmet Aras'ın verdiği talimat doğrusunda hasar tespiti yapıyoruz belediyemizin imkanları çerçevesinde vatandaşımıza derman olmaya çalışıyoruz. AFAD, Muğla Valiliğimiz ve Muğla Büyükşehir belediyemiz ile diğer kurumlarla süreçte koordineli bir şekilde selden zarar gören vatandaşımıza destek olmaya hazırız. Belediye olarak günün ihtiyaçlarını 4 gündür halkımıza çözmek için çalışıyoruz” dedi.

İHTİYACI OLMAYAN DIŞARI ÇIKMASIN!

Bodrum Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve megafonlardan DA uyarı yaparak “İlçemizde devam eden yağışlardan dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızdan dikkatli ve tedbirli olunmasını, gerekmedikçe evlerinden çıkmamalarını rica ediyoruz” paylaşımında bulundu. 

 

 

Destek Hizmetleri ve Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ise ev ve işyerlerindeki su baskınlarına anında müdahale ettiklerini belirterek “ilçemizde yaşanan sağanak yağmur nedeniyle su taşkınları oluştu. Bunun için tüm ekibimiz 24 saat mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Bir taraftan su baskını oluşan evlerdeki suları tahliye ediyoruz, diğer taraftan ise evleri iş yerlerini temizliğini yapıyoruz. Mazgallar ve dere yataklarının çoğunda evsel atık var çöp birikintileri dere yataklarının ağzını kapatmıştı. Bazı dere yataklarında gördüğümüz manzaralar ise bizi üzdü. Kamyon tekerinden, pet şişeye, çöp poşetlerinden, birçok evsel atık olduğunu gördük. Yaralar sırılana kadar çalışmalarımız sürecek. Başkanımız Ahmet Aras 4 gündür sahada ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için canla başla çalışıyor. Tüm Belediye Personelimiz sahada olup yağmurlar dinip, yaralar sarılana kadarda sahada olacaktır” şeklinde konuştu.