En Önemli Organizatörler Geliyor

Dünya’nın en büyük düğün organizatörlerinin Bodrum’da geleceği uluslararası düğün çalıştayı yarın başlıyor.

En Önemli Organizatörler Geliyor

Bodrum Belediyesi, TravelShop Turkey ve Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) işbirliği ile Dünya’nın en iyi destinasyon düğün planlayıcıları, Bodrum’da biraraya geliyor. Çalıştaya, 100’e yakın ülkeden, 200’e yakın dünyanın en iyi destinasyon düğün firmaları ve 20’ye yakın uzman destinasyon düğün konuşmacısının yanı sıra Bangladeş Büyükelçisi Mosud Manan, Letonya Büyükelçisi Peteriz Vaivars, Tayvan'ın Ankara temsilcisi Volkan Chih-Yang Huang gibi birçok isim katılıyor. 

Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği’nin (IADWP) Asya ve Avrupa Başkanı Murtaza Kalender, çalıştay öncesi düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada düğün turizminin dünyada 300 milyar dolarlık bir pazar olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;

“Düğün turizmi dünyada 300 milyar dolardan fazla hacme sahip bir sektör. Bodrum da düğün turizmi için çok güzel bir lokasyon. Bu çalıştaya gelecek olan kişiler yılda 200-300 tane düğün yapan insanlar ve ellerinde şu anda hazır düğünler var. İnşallah bu düğünlerin bir kısmını Bodrum’da gerçekleştireceğiz. Düğün turizmi hem geliri yüksek bir turizm şekli hem de 12 ay yapabileceğimiz ender turizmlerden biri.”

Kalender, bu çalıştayla birlikte önümüzdeki dönemlerde Türkiye’nin düğün turizminden 50 milyar dolar pay almasını hedeflediklerini söyledi. 

Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği Bodrum Temsilcisi Fatih Öztarakçı ise bu çalıştayın Bodrum’da düğün turizminin geliştirilmesi için çok büyük bir fırsat olduğunu dile getirerek şöyle konuştu;

“2018 yılından itibaren düğün piyasası için lobi çalışmalarına başladık. Asya ve Avrupa başkanlığının Türkiye’de konumlanmasıyla birlikte biz bu konuda ülke lobiciliğini daha ön plana çıkarmaya başladık. Biz düğün dernek planlayıcısı sosyal medya fenomenlerini Bodrum’a getirdik ve buralarda mesajlar verdik. Daha sonra Hintli bir grubu getirdik. Bunlar meyve vermeye başladı. Geldiğimiz tabloda Bodrum 3 yıl öncesine göre daha fazla düğün yapılmaya başlandı.  Şu anda bile elimizde 10’dan fazla düğün var.” dedi. 

Öztarakçı, bu çalıştayla birlikte ilçedeki düğün turizminin daha çok ivme kazanacağını söyledi. 

Bodrum’da gerçekleştirilecek program ise şu şekilde;

Çalıştay 16 Mayıs 2022 tarihinde PrimeTime gemisinde “Hoş Geldin” partisiyle coşkuyla başlayacak. Yüksek potansiyelli düğün planlayıcısı ve organizatörlere Bodrum’da PrimeTime gemisinde çok özel bir hoş geldin partisi düzenlenecek. 

17 Mayıs 2022 tarihinde Azka Otel’de saat 10:00’da açılış seremonisiyle 17. Uluslararası Düğün Destinasyonları Profesyonelleri Derneği Konferansına başlanacak. 

17 Mayıs 2022 akşamında Golden Age Yalıkavak otelinde yılın en iyi düğün planlayıcılarına ödüller ve plaketler gala yemeği eşliğinde takdim edilecek.

18 Mayıs 2022 tarihinde saat 10:00’da B2B görüşmeler Golden Age Yalıkavak Otel’inde yapılacak. Akşamında katılımcılara Sianjı Otelinde saat 20.30’da “Veda Yemeği” verilecek.