En Sıcak Sonbaharda, Yağış Kapıda...

Geride bıraktığımız Eylül ayı Türkiye’de en sıcak Eylül ayı olarak kayda geçti, sonlarına yaklaştığımız Ekim ayı da aynı şekilde sıcak geçiyor. Son meteorolojik verilere göre ise yarın tüm kıyı Ege’de etkili olması beklenen yağışlı hava ile birlikte sıcaklıklar mevsim normalleri seviyesine inecek.

En Sıcak Sonbaharda, Yağış Kapıda...

Sonbaharı sıcak ve kurak geçiren Bodrum’da bu yıl geçmiş yıllara göre çok az yağış düştü. Yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın Bodrum’da etkili olması bekleniyor. Batıdan gelecek yağışlı hava ile birlikte sıcaklıklar 4-5 derece birden düşecek. Çarşamba’dan itibaren hafta sonuna kadar Bodrum’da en yüksek sıcaklığın 26, en düşük sıcaklığın ise 17 derece olması tahmin ediliyor. 

Yağışlı havanın Bodrum’da yarın akşam saatlerinde (17.00-24.00) gök gürültülü sağanak şekilde etkili olması, yağışla birlikte kuvvetli rüzgarında etkili olması öngörülüyor. Yağışın aralıklarla Cuma sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Cumadan sonra ise rüzgar yönünün Kuzeye dönmesiyle birlikte, hava sıcaklığında 1-2 derece daha düşüş olacak.