Erdoğan Hayranı İngiliz'e Hediye

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaklaşık 20 yıldır Bodrum’da yaşayan İngiliz uyruklu Peter Down’a hayranı olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı ile “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabını hediye etti.

Erdoğan Hayranı İngiliz'e Hediye

Yakaköy Mahallesi’nde yaşamını sürdüren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı olduğu öğrenilen 74 yaşındaki İngiliz vatandaşı Peter Down’ın evini ziyaret eden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Down’a Erdoğan’ın fotoğrafını hediye etti. 

Gökmen, ziyaretinde ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabını da Peter Down’a hediye etti. Ziyarette konuşan İlçe Başkanı Gökmen, şunları dile getirdi:

“Peter Bey, Cumhurbaşkanımızın çok büyük bir hayranı. Kendisi geçen yıl benden Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını istemişti, ben de kendisine söz vermiştim. Bugün hem geçmiş olsun ziyaretinde bulunuyoruz, hem de Cumhurbaşkanımızın resmi ile fotoğrafını kendisine hediye ediyoruz. Kendisi 2002 öncesini bilen birisi.”

 

“UZUN YILLAR SÜVARİ BİRLİKLERİNDE GÖREV ALDI”

Peter Down’ın Buckingham Sarayı’nda süvari birliklerinde uzun yıllar görev aldığını söyleyen Gökmen, sözlerine şöyle devam etti:

“Kendisi İngiltere kraliçesinin görevi başındayken özel olarak yanına gidebilen çok az sayıdaki şahsiyetlerden biri. Peter Bey, şu anda kendi ülkemiz içerisinde göremediğimiz birçok konuyu, siyaseten de görüp Cumhurbaşkanımızın ülkemize yaptığı hizmetleri çok iyi anlatabilen, İngiltere’deki dostlarına da anlatan değerli bir kişi.”

TÜRKİYE VE BODRUM CENNET GİBİ!..

Bodrum’un ve Türkiye’nin cennet gibi olduğunu, 20 yıldır yaşadığı ilçeyi ve Türkiye’yi çok sevdiğini dile getiren Peter Down ise şunları söyledi;

“Bodrum’daki yeni hastane çok güzel. Tüm yollar çok güzel. Muğla’da 10 gün hastanede kaldım. Safra kesesi ameliyatı geçirdim. Orası çok güzeldi. Sayın Erdoğan çok iyi bir iş çıkarmış. Türkiye’de sağlık imkanları çok iyi.”

Şu anda küresel anlamda bir ekonomik kriz olduğunu dile getiren Down, “Şu anda her yerde fiyatlar pahalı. İngiltere’de de aynı şekilde. Elektrik fiyatları yüksek. Her yerde aynı. Şu anda ekonomi dünyanın problemi. Her şey pahalı.” dedi.

Koronavirüse yakalanan Erdoğan ve eşine de geçmiş olsun dileklerinde bulunan Peter Down, “Kendilerine Osman Gökmen aracılığı ile geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Kendisi ile yüz yüze görüşmek isterim.” şeklinde konuştu.