ERZİNCANLILAR BİR ARAYA GELDİ

Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı anısına Bodrum'da bir gece düzenlendi....

ERZİNCANLILAR BİR ARAYA GELDİ
Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı anısına Bodrum'da bir gece düzenlendi.

Bodrum Erzincanlılar Derneği tarafından organize edilen etkinlik, önceki akşam Nurol Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Erzincan yöresine ait yiyeceklerin ikram edildiği kokteyl ile başlayan geceye Dernek Başkanı Fevzi Poyraz ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

Kutlama gecesine, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, Ak Parti Muğla Büyükşehir adayı Mansur Harmandar, Bodrum beldiye başkan adayı Ali Server Yazgan, Ak Parti İlçe Başkanı Akif Demiröz, Gümüşlük Başkanı Mehmet Tire, Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Oğuz Şahin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli bazı öğretim görevlileri ve Bodrum'da yaşayan Erzincanlılar katıldı.

Erzincan tulum peyniri, lavaş ekmeği, ceviz ve değişik yiyeceklerin ikram edildiği kokteylin ardından programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Erzincan ilimizin tanıtıldığı video izletildi. Açılış konuşmasını yapan Bodrum Erzincanlılar Derneği Başkanı Fevzi Poyraz, bu tür geceleri düzenlemekteki amaçlarının kültürlerini yaymak ve Bodrumlularla kaynaşmak olduğunu dile getirdi.

Gecede söz alan Ak Parti Muğla Büyükşehir adayı Mansur Harmandar ise yıllar önce Ercincan'da görev yaptığın ifade ederek bir araya gelerek kültürlerini yaşatan Erzincanlıları tebrik etti.

İzmir'den geceye katılan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğünün 12 kişilik oyun ve müzik grubu ise seslendirdikleri türkülerle izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.