Eski Depo Üzerine Kaçak Bina!

Bodrum’da eski bina üzerine ilave alanlarla inşa edilen bina, kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi. Mühür fekki yapılan binada faaliyet son hız devam ederken, mahalle sakinleri canlarının tehlikede olduğunu ifade ederek duruma tepki gösteriyor.

Eski Depo Üzerine Kaçak Bina!

Bitez Mahallesi Sardunya Sokak ve Açelya Sokak üzerindeki bir arsada bir süre önce inşaat çalışması başladı. Sokaktaki mevcut eski bir bina ve bahçe duvarı üzerinde başlayan inşaat faaliyetinde, eski yapının üzerine iki kat kaba inşaat yapıldı. İnşaatın üzerine de demir profillerle bir kat daha yapıldığı görülüyor. Şikayetler üzerine şantiyeye gelen Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaatın kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürleme işlemi yaptı. Ancak şantiyede bugün mühür fekki yapılarak çalışmalara devam edildi. 

Mahalle sakinleri eski bir bina ve yığma taş duvar üzerine inşa edilen binanın can güvenliği açısından büyük bir tehlike oluşturduğunu dile getirdi. 

23 yıldır Açelya Sokak’ta yaşadığını dile getiren Bedriye Delikanlı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Eski, 25 yıllık metruk bir depo ve siteye ait yığma bir taş duvar üzerine yapıldı. Elle yığılmış bir taş duvar. Yapmayın denmesine rağmen yapıyorlar. Dün mühürlendi, gene yapıyorlar. Bu inşaatın benim evime olan mesafesi 3 metre. Dün ana haber bülteninde gördüm, devlet kontrollü yıktığı halde evler zarar gördü. Peki burası yıkılırsa ben burada rahat yaşayabilir miyim?” ddi.

Geçen 6 Şubat’ta yaşanan büyük depremleri hatırlatan Delikanlı, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Peki, her isteyen istediğini yapabiliyor mu? Burası Adıyaman mı, Hatay mı? Orada insanları poşetlerin içine koyup çukurlara koydular. Bu defin miydi? Burada da mı öyle olmalı? Şimdi bakın orada hiç kimse sorumlu değil. Poşetlerin içine gömülenlerden hiç kimse mesul değil. Bunlar burada da mı yaşanmalı?” diyerek tepkisini dile getirdi.