ESNAF YEŞİL ALANI GERİ İSTİYOR...

Bodrum Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda manavlar önüne yapılan otopark...

ESNAF YEŞİL ALANI GERİ İSTİYOR...
Bodrum Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda manavlar önüne yapılan otopark bölgedeki esnafın tepkisini çekiyor.

Bölgede hizmet veren esnaf araçlardan çıkan egzoz dumanından ve tozdan rahatsız olduklarını ve yapılan otoparkın işlerine zarar verdiğini savundu.

Bölgede belediye çalışanlarıyla birlikte gezen ve esnafı dinleyen Bodrum Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yıldızhan, otoparkın bölgede geçici olarak hizmet vereceğini ve daha sonra Belediye tarafından eski haline getirileceğini söyledi.

Esnaf ise belediye yetkililerine sorunlarını anlatmak için randevu istediklerini ancak muhatap bulamadıklarını söyledi.

İşletmeciler, otopark haline getirilen bölgenin yaklaşık 10 yıldan bu yana yeşil alan olarak kullanıldığını ve yapılan çalışmadan sonra sadece araçları görebildiklerini bu durumdan hem müşterilerinin hem de kendilerinin rahatsız olduğunu söylediler.
Başkan vekili Yıldızhan ise, Bodrum’da uzun yıllardır yeşil alan olarak kullanılan ve yapılan betonlama çalışmasından sonra otopark haline gelen bölgenin ücretli otopark olarak işletileceğini dile getirdi.

Yıldızhan, bölgede belediyenin yaptığı çalışmaların ardından kaldırımların genişletildiğini ve daha güzel bir görünüme sahip olduğunu ifade etti.

“BELEDİYE BAŞKANINA BURADAN DUYURUYORUM”

Manavlar caddesinde işyeri bulunan Hakan Mamatoğlu isimli işletmeci, otoparka girip çıkan araçların müşterilerine rahatsızlık verdiğini, hatta müşterilerinin yemeğini yarım bırakıp kalktıklarını belirterek, ‘belediye başkanına buradan duyuruyorum burayla ilgili bir çözüm bulunsun’ dedi.

Mamatoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben gerçekten şikayetçiyim, çünkü millet yemek yerken rahatsız oluyor burada, yarıda bırakıp gidenler oluyor. O konuda şikayetçiyim, ben belediye başkanına buradan duyuruda bulunmak istiyorum. Egzoz dumanından bütün müşteriler rahatsız oluyor, daha çok bir araba geçtiği an bütün toz müşterilerin üzerine geliyor, bazı müşterilerimiz kalkıp gidiyor bu durumdan şikayetçiyiz. Belediye başkanına bu konuyu duyurmak istiyoruz.”

YEŞİL ALANKEN NEDEN OTOPARK'

Bölgede hizmet veren diğer işletmeci Filiz Akın ise, yeşil alan olarak kullanılan bölgenin neden otopark haline geldiğini anlamadığını bölgede daha değişik projelerin yapılabileceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Buradaki toz topraktan insanların gıda tüketmeleri yasa gereği yanlış. Bana zabıta gelse burada sen gıda satışı yapamasın dese doğru, haklı. Bizde onun için bir şeylere çaba harcıyoruz, bizim sezonumuz 3 ay; Haziran, Temmuz Ağustos ondan sonra tekrar bütün sezon duracak, okulların tatil olması aynı şekilde seçim var hepsini birlikte düşünüyoruz. Bunların hepsini başkanımızla görüştük, kendisi ile de görüştük. Mağdur olursanız bana gelin önemli olan esnafımız dedi. İnanın buradaki hiç kimse istemiyor, karşı taraftaki insanlarda istemiyor. Burasıyla ilgili imza topladık ” dedi.

Öte yandan yeşil alanken betonlanarak otoparka çevrilen alanın, şuanda ücretli olarak hizmet vermemesine rağmen önümüzdeki günlerde Bodrum Belediye Gıda A.Ş. tarafından işletileceği ifade edildi. Bodrum kulislerinde dolaşan bir diğer iddia ise Bodrum Belediyesinin kontrolü altında bulunan birçok park alanının işletilmek üzere B-Park ismiyle kurulan bir şirkete devredileceği yönünde.