FACİAYA RAMAK KALDI

Bodrum şehir merkezinde gece yarısı çıkan yangında 1 restoran ve 1 ev tamamen yandı,...

FACİAYA RAMAK KALDI
Bodrum şehir merkezinde gece yarısı çıkan yangında 1 restoran ve 1 ev tamamen yandı, 2 ev de hasar gördü. Gece yarısı Cevat Şakir Caddesi Eski Hükümet Sokak'ta bulunan bir restoranda bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın nedeni ile işyerinde bulunan sanayi tüpleri alev aldı.
Bodrum Belediyesi İtfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale etti. İşyerinde çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, bir yandan da alev alan sanayi tüplerini söndürmeye çalıştılar. Yaklaşık 15 dakika boyunca sanayi tüplerine müdahale eden itfaiyeci Hüseyin Zağlı'ya itfaiye amiri Mustafa Abbas da yardım etti. Abbas ve Zağlı, yanan tüpleri söndürerek kısa sürede işyerinin dışına çıkartarak olası bir faciayı önlediler.
Çıkan yangın kısa sürede büyüyerek işyerinin arkasında bulunan evlere de sıçradı. Ev sahipleri ellerinde hortumlarla yangına müdahale ederek evlerini kurtarmaya çalıştılar. Büyüyen yangına müdahale etmek için Ortakent-Yahşi, Bitez ve Konacık Belediye itfaiyeleri de olay yerine geldi.
İtfaiye söndürülen yangında Ali Aşba'ya ait işyeri tamamen kullanılamaz hale gelirken, işyerinin arkasında bulunan bir ev de büyük ölçüde hasar gördü. Yangında ayrıca 2 ev kısmen hasar görürken, bir kişi de hafif şekilde yaralandı.
Gece saat 01.30 sıralarında başlayan ve maddi hasara yol açan yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldı.