FATMA GİRİK 71 YAŞINDAKİ HAYRANINI AFFETTİ!

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Fatma Girik, kendisini taciz ettiği gerekçesiyle...

FATMA GİRİK 71 YAŞINDAKİ HAYRANINI AFFETTİ!
Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Fatma Girik, kendisini taciz ettiği gerekçesiyle dava açtığı hayranı Mehmet Alsan’ı affetti.

İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Mehmet Alsan ve Fatma Girik'in avukatı katıldı. 71 yaşındaki sanık Mehmet Alsan, “Pişmanım, özür dilerim” dedi. Fatma Girik'in avukatı da müvekkilinin “Sanığın yaşından ve özür dilemesinden dolayı şikayetten vazgeçtiğini” söyledi. Mahkeme şikayetten vazgeçilmesi nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Fatma Girik’in savcılığa yaptığı suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verilmişti:

“Şüpheli 50 yıl öncesinde, Girik’in o dönemde oturduğu Topağacı’ndaki 5’nci katta bulunan dairesinin balkonunda kapıcı tarafından görülmüş ve yakalanarak emniyete teslim edilmiştir. Şüphelinin üzerinde o dönem kama ve çok sayıda Girik’e ait resimler çıkmıştır. Bu olaydan uzun bir süre sonra şüphelinin bu kez Girik’in Levent’teki evinin arkasında bulunan boş arazide polis kıyafetleri ile görülmüş ve emniyete bildirilmişti. Bu olaydan kısa bir süre sonra ise Girik’in Bebek’te çalıştığı işyerinin karşısında beklerken görülmüştü. Bu durum da emniyete bildirilmişti. Bu olaydan sonra da Girik’in Ankara’da çalıştığı iş yerinin etrafında görülmüş, olay emniyete bildirilip şüpheli gözaltına alınmıştı. Fatma Girik 2016 yılında sağlık sorunların nedeniyle hastanede ameliyat olduğunda şüpheli ortaya çıkmış hastaneye gelerek Girik ile görüşmek istemiştir. Girik de bir hayranı diyerek kabul etmiş hastane odasında gelen kişinin kendisine sürekli takip eden kişi olduğunu görünce tepki göstermiştir. Güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılmıştır. Son olarak 2017 yılında ise Girik’in annesine ait eve gelerek bir mektup bırakmıştır.”

Dilekçede mektupta rahatsız edici boyutta kelimeler kullanılması nedeniyle sanıktan şikayetçi olunduğu belirtilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da başlattığı soruşturma sonunda “İletişim araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel taciz” suçundan sanık Mehmet A. hakkında 4.5 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

“SUÇ İŞLEME KASTIM YOKTU”

Bir önceki duruşmada ifade veren sanık Mehmet A. ifadesine şunları söylemişti: “Olay günü ‘geçmiş olsun’ demek amacıyla hastaneye gittim. Hastanede ‘geçmiş olsun’ dedim, evlenme teklif ettim ve kabul etti. ‘Seni seviyorum’ ile başlayan mektubu, şikayetçiye ithafen yazdım. İkametine gittim ve kapıya çıkan şahıslara verdim. Benim suç işleme kastım yoktu. Sadece duygularımı ifade ettim. Suçlamaları kabul etmiyorum.”