Fırtına Bitiyor, Sağanak Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Muğla, İzmir ve Aydın için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Fırtına Bitiyor, Sağanak Geliyor!

Bodrum’da dünden bu yana şiddetli rüzgar etkili oluyor. Gece saatlerinden itibaren şiddetini arttıran rüzgar, zaman zaman fırtına şeklinde esiyor. 

Saatteki hızı 60 kilometreye kadar çıkan ve gün boyunca etkili olması beklenen fırtına nedeniyle kıyıda büyük dalgalar oluştu. 14 ülkeden 384 sporcunun katıldığı ve bu yıl 8.'si düzenlenen Bodrum Uluslararası Optimist Şampiyonasının ilk gün yarışları, fırtına nedeniyle iptal edildi.

Öte yandan bir iptal de feribot seferlerinde yaşandı. Bodrum-Datça feribot seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiği açıklandı. Bodrum'da fırtınanın Perşembe gününün ilk saatlerinden itibaren yerini sağanak yağışa bırakması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Kıyı Ege için sağanak yağış uyarısında bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın ve Muğla) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren yarın (Perşembe) akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar ve küçük çaplı dolu yağışı riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”