Futbol AŞ'nin Başkanlığını Bıraktı

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, kulübün futbol takımı Bodrumspor A.Ş.’nin başkanlığını, Fikret Öztürk’e devrettiğini açıkladı.

Futbol AŞ'nin Başkanlığını Bıraktı

Geçen 13 Haziran’da yapılan Bodrum Belediyesi Bodrum Spor Kulübü Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulunda Başkan Rıza Karakaya aday olmamış, başka adayın da çıkmaması üzerine divan başkanının önerisiyle aynı yönetimin bir süre daha göreve devam etmesi yapılan oylama ile kabul edilmişti. Görevi bir aylığına kabul ettiğini söyleyen Rıza Karakaya, bir ay içerisinde kulüpte bulunan Bodrumspor A.Ş.’nin yüzde 20 hissesinin kulüpte tutulması ile ilgili somut adımların atılmaması halinde görevi bırakacağını dile getirmişti.
 
Rıza Karakaya, bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Bodrumspor A.Ş.’nin başkanlığını, kulüp hisselerinin büyük kısmına sahip olan işinsanı Fikret Öztürk’e devrettiğini açıkladı. Karakaya, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Derneği başkanlığı ile ilgili verdiği bir aylık sürenin devam ettiğini dile getirdi. 
Karakaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“2009'da evlendim, Bodrumspor yönetimine girdim, 2010'da kızım Derin dünyaya geldi. Süper Amatör'de başkan oldum çocuğumla beraber futbol takımımızı büyüttüm, arkadaşlarımla ve Goca Bodrum taraftarıyla beraber 5 ayrı ligde mücadele ederek, Süper Lig kapısına kadar dayandık. Ve bugün ‘çocuğumu sana emanet ediyorum’ diyerek bu bayrağı daha ileriye götüreceğinden emin olduğum çok değerli büyüğüm Fikret Öztürk'e teslim ettim. Final maçı sonrası ağzımdan çıkan istifa kelimesini yutmadan, Bodrumspor taraftarı olarak hayatıma devam ediyorum. Bize babamızdan öğretilen 'söz vermek başka şey vermeye benzemez, laf ağızdan çıkar'. Tutulmayan sözlerin bedelini, çocuğum kadar sevdiğim Bodrumsporumuzun futbol takımı başkanlığını yani Bodrumspor A.Ş Başkanlığımı bırakarak ödüyorum. Helal olsun! Bodrum Belediyesi Bodrum Spor yani Yelken, Voleybol gibi birçok çocuğumuza birçok branşta spor yaptırdığımız dernek tarafıyla ilgili ise bir aylık süre devam ediyor. İlerleyen günlerde devam edip etmeme kararımı; bir çoğuyla 12 yıldır beraber yürüdüğüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber vereceğim. Allaha emanet olun. Tribünden desteğe devam. En büyük Bodrumspor. Hakkım iyi günde, kötü günde desteğini esirgemeyen Asi Tayfa'ya, Goca Bodrum taraftarına ve son günlerde ‘gitme’ diyerek bize yaşarken ne kadar sevildiğimizi gösteren Bodrum halkına helal olsun. Veda değil bu bir başlangıç.”