Gastronomi Festivaline Hazırlanıyorlar

Bodrum’da 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde Uluslararası Gastro Bodrum Festivali gerçekleştirilecek.

Gastronomi Festivaline Hazırlanıyorlar

Muğla Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından çeşitli kurum ve kuruluşların desteğiyle düzenlenecek festival, gastronomi dünyasının en seçkin isimlerini ve lezzet tutkunlarını Bodrum’un eşsiz atmosferinde buluşturacak. 

Festival kapsamında 20 ülkeden gelen gastronomi federasyon başkanları ve ünlü şefler, dünya mutfağını Bodrum’a getirecek. Festival çerçevesinde düzenlenecek yarışma kategorileri arasında vegan, liseler arası, üniversiteler arası, deniz aşçıları, butik pasta, butik kurabiye, ekmek ve engelsiz lezzetler gibi geniş bir yelpaze bulunuyor. Festival çerçevesinde paneller ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. 

Muğla Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Taner Kökten, festival ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Geçen yıl deprem nedeniyle yapamadığımız ve bu seneye ertelediğimiz bir etkinliğimiz var, Gasto Bodrum. Uluslararası bir organizasyon yapıyoruz. 20 ülkeden yarışmacı ve jüri üyesinin katılımıyla 24- 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Ülkemize, Bodrum’a ve gastronomimize çok büyük bir hizmet yapmaya çalışıyoruz. Gastronomi ve turizm sektörü temsilcileri ile akademisyenlerin oluşturduğu 70 kişilik bir ekiple panellerimiz var. Ayrıca 9 ünlü şefimizin atölyeleri ve 9 Eylül Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ortaklaşa yaptığı bir gastronomi çalıştayı var. Etkinliği Bodrum Kalesi’nde yapıyoruz. 3 gün boyunca yöresel oyunlar, konserlerle Bodrum gastronomisine hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz bunları Gastro Bodrum çatısı altında yapıyoruz. Destekçilerimiz Muğla Aşçılar ve Pastacılar Derneği. Tekne Aşçıları Derneği. Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği. Tüm kurumları ve STK’ların desteğini bekliyorum.”