GAYE AKSOY KENDİ MARKASINI SERGİLİYOR

Bodrum'da yaşamını sürdüren eski televizyon programcısı Gaye Aksoy, "Özgür Dünyamın...

GAYE AKSOY KENDİ MARKASINI SERGİLİYOR
Bodrum'da yaşamını sürdüren eski televizyon programcısı Gaye Aksoy, "Özgür Dünyamın Renk Cümbüşü" adını verdiği sergisi Bodrum'da açıldı.

2000'li yılların başlarında Kanal D'de ve radyolarında programcılık ve haber spikerliği yapmaya başlayan, daha sonra ani bir kararla evlenip Amerika'ya yerleşen Gaye Aksoy, Amerika dönüşü ise Bodrum'a yerleşti.

Bir süredir Bodrum'da yaşayan Gaye Aksoy, hobi olarak yapmaya başladığı resimlerinden oluşan sergiler açıyor. Kendisi, kızı ve 3 ay önce vefat eden annesinin eserlerini Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi'nde sergileyen Aksoy, turistlerin de dikkatini çekiyor. Resimlerinde kendine has bir tarz yakalamak istediğini anlatan Aksoy, çalışmalarından şu sözlerle bahsetti:

"Resimlerimde de farklı olmak istedim. Bana ait olsun, beni de yansıtsın istedim. Çünkü çok renkli bir kişiliğim var, hayal dünyam çok renkli. Onları da yaptığım bu tasarımlarda sandıklarda, resim ve tablolarımda bu iç dünyamı dışa vurarak herkesle paylaşmak istiyorum. Beğenildiğini de tahmin ediyorum. Eserlerimi noktalarla yapıyorum. Her birisi 3 ay gibi bir süre alıyor. Ceylan, geyik gibi zor ve uğraştırıcı eserler biraz daha uzun sürüyor. Bunların hepsini kabartma tekniğiyle yaptım. Ruh halimi ve duygularımı bu resimlerle insanlarla paylaşıyorum" dedi.

"Gaye Aksoy tekniği yarattım"

Aksoy, yaptığı resim tekniğine "Gaye Aksoy tekniği" adını verdiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Hem kabartma, hem de kabartmaların içleri motiflerle süslü. İçimden geldiği gibi çalışıyorum. Buna bir teknik, bir isim daha koyamadılar. Birçok şey söylüyorlar. Ama ben Gaye Aksoy tekniği diyorum. Bu resimlerde akrilik su bazlı boya kullanıyorum. Su bazlı çabuk kuruduğu için daha hızlı çalışabiliyorum. Bu resimler çok zaman alan resimler" dedi.

Annesinin 3 ay önce vefat ettiğini anımsatan Aksoy, resim yapmayı annesine kendisinin öğrettiğini ancak sergiyi göremeden kaybettiğini belirterek şunları ifade etti:

"Annem 3 ay önce vefat etti. Ona resmi ben öğretmiştim. Sergimizi beraber açacaktık ama vefat edince annemin resimlerini de getirdim. Kızım, ben ve annemin, üç neslin resimlerini burada sergiliyorum. İlk sergimiz Moda sanat evindeydi, şimdi burada. İnşallah sonrasında da yurt dışında devam edecek" dedi.

Aksoy, sergisinin 16 Haziran'a kadar açık kalacağını, ondan sonra da yurt dışında bir sergi açmayı planladığını belirtti.

Gaye Aksoy'un kızı Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Nikol Ece İçlisoy da yaptığı resimlerle sergiye destek oluyor. İçlisoy, annesine resim yapma konusunda destek verdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Ben küçükken tuvale annemin boyalarını sıkar kabartma yapardım. Annemde bu kabartma işlemlerini buradan aldı, benden aldı fikri. Güzel resimler yapıyoruz. Sergide benim de üç resmim var" dedi.