GAZİLER OLAĞAN GENEL KURUL YAPTI

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu, Bodrum Belediyesi...

GAZİLER OLAĞAN GENEL KURUL YAPTI
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu, Bodrum Belediyesi Trafo kafede gerçekleştirildi. Mevcut başkan Hasan Külcü ve yönetimi oy birliği ile yeniden seçildi.

Türkiye’nin ve Bodrum’un önemli sivil toplum kurumlarından birisi olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi 4.Olağan Genel kurulunu gerçekleştirildi. 23 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen genel kurulda ilk olarak divan üyeleri belirlendi. Divan Başkanlığına Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi ve Kıbrıs Gazisi Mehmet Durmaz, Katip Üyeliklerine ise Nurcan Çiçek ile Kıbrıs Gazisi Emekli General İhsan Beriş oybirliği ile seçildiler.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşımızın okunması ile başlandı.

Katip Üye Nurcan Çiçek Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesinin, göreve geldikleri 6 Nisan 2014’den bu yana gerçekleştirdikleri faaliyet raporunu okudu. Faaliyet Raporunun ardından da Denetleme Raporu okunarak, ayrı ayrı oy birliği ile ibra edildi.

Daha sonra seçime geçildi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi 4.Olağan Genel Kurulunda bir listenin divana verildiği belirtilerek başka aday listesi olup olmadığı soruldu. Başka aday çıkmayınca Divan Başkanı Mehmet Durmaz Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği için asil ve yedek adayları, Denetim Kurulu üyeliği asil ve yedek adayları, Ankara Delegeliği asil ve yedek üyeliği için isimleri hazıruna okudu. Adı okunan adaylar ayağa kalkarak kendilerini tanıttılar. Tek liste olması nedeni ile açık oylama yapıldı. Liste oybirliği ile kabul edildi.

Kısa bir teşekkür konuşması yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü, 23 Nisan çelenk koyma sırasında ve törenlerde hoş olmayan durumlar yaşandığını kaydederek şunları söyledi;

“Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde rahatsızlığım sebebi ile hastanedeydim. Hastaneden çıkar çıkmaz sizlere ulaştık ve Nisan ayında gerçekleştirmemiz gereken genel kurulumuzu gerçekleştirmek için uğraş verdik. Şimdi de genel kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Üzgünüz, keşke sabah yaşananlar olmasaydı. Çelenk koyma sırasında biz gazilere yer ayrılmadığı gibi, adımız da okunmadı. Bunu bir saygısızlık olarak görüyoruz” dedi.

Yönetime seçilen arkadaşları ile beraber, Bodrumlu gaziler için köprü görevi olmaya çalıştıklarını ve bundan sonra da böyle olmaya devam edeceklerini ifade eden Külcü konuşmasını şu sözler ile tamamladı;

“Arkadaşlarımız yeniden aday olmamız için çok ısrar ettiler. Benimde halen yönetimde bulunan arkadaşlarıma da ‘Şu ana kadar iyi bir yönetim sergiledik, başarılı da olduk. Arkadaşlarımız da bizi yeniden göreve davet ediyorlar…’ diyerek, yeniden aday olmaya karar verdik. Bizler yine bir önceki kadromuzla göreve talip olduk. Elimizden geldiğince devletimiz ve belediyemiz ile sizlerin ihtiyaçları konusunda köprü olmaya devam edeceğiz. Başta oğlum ve eşim olmak üzere bizlere destek olan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu dilek ve temennilerin dile getirilmesi ile sona erdi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu; Hasan Külcü, Kemal Berber, Ali Turgay, Hikmet Ataker, Denetim kurulu üyeleri; Sami Yakar, Hüseyin Bayram, Hasan teke, Ankara Delegeleri ise; Kemal Berber, Ali Turgay’dan oluştu.