Genç İş İnsanı Meclise Aday

Bodrum’un genç iş insanlarından Arif Türkdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bodrum Belediyesi Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. Yıllardır Ak Parti içerisinde siyaset yapan genç iş insanı, Bodrum'a belediye meclisi içerisinde hizmet etmek istediğini açıkladı.

Genç İş İnsanı Meclise Aday

Bodrum kültürü ile yetişmiş iş dünyasının içerisindeki bir genç olarak, Bodrum'un tüm sorunlarından haberdar olduğunu vurgulayan Türkdoğan, hem vatandaşa hem de bu güzel şehre hizmet etmek için belediye meclis üyeliğinde aktif görev almaya talip olduğunu ifade ederek şunları söyledi;
             
"Bodrum’da doğmuş, büyümüş ve yerlisi olarak yaşamaktan gurur duyduğum memleketimin, maruz kaldığı sorunların ve hemşerilerimin başa çıkmaya çalıştığı tüm sıkıntıların farkındayım. Belediye demek hizmet demek, bizler de gerçek belediyeciliğin halkla ve şehirle buluşması için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Genç ve azimli bir iş insanı olarak, maddi, manevi, her türlü imkânlarım ile güzel Bodrumumuz için seferber olmaya gönüllüyüm.
   
Bodrum kültürü ile yetişmiş biri olarak, bizden sonra gelecek gençlere de yol açmak, yaşanılabilir bir memleket bırakmak, sokaklarında güven dolu mutlu çocuklar görebilmek adına, yıllarını, emeğini, yüreğini bu şehre feda etmiş hemşerilerimiz adına, ülkenin uzak yakın demeden her bir yöresinden çalışmaya gelmiş, ekmeğini bu topraklarda kazanmaya gelen tüm esnaf, memur ve işçi arkadaşlarım adına, el ele vererek Bodrum sevdasını çok yukarılara taşımaya söz veriyorum. Yerel yönetimde liyakatin ve dürüst siyasetçiliğin öncüsü olmaya, rant için değil hizmet için görev almaya, şehrimizi eksiksiz bir yaşam alanına dönüştürmek için çalışmaya; şerefimi, namusumu, yüreğimi koyuyor, tüm Bodrum halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

ARİF TÜRKDOĞAN KİMDİR?
           
22.08.2003 Bodrum doğumludur. Yaşamını Bodrum ve Muğla da devam ettirmekte olup, iş hayatını Bodrum ve Muğla merkezli iki şirket ile eş zamanlı sürdürmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Harita ve Kadastro Bölümünde örgün olarak ve Eskişehir Üniversitesi’nde ise Yerel Yönetimler Bölümünde uzaktan eğitim ile eğitim hayatını sürdürmektedir.
            
Kişisel gelişim ve bölgesel etkinliklere katılım sağlamakta ve aynı zamanda siyasi faaliyetlerde bulunmaktadır. Bodrum’da  kurulan Türkdoğan Grup olan aile şirketinde inşaat ve otomotiv sektöründe şirket yöneticisi olarak faaliyet göstermekle birlikte, Muğla merkezde kurulan Arya Mavi Gayrimenkul Danışmanlık (Real Broker Arya Gayrimenkul) şirketinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
             
Siyasi hayatına 16 yaşında AK Parti Gençlik kollarında faaliyet göstererek başlamış olup, 2021 yılında Adalet ve Kalkınma Partisine üye olmuştur. Siyasi olarak edindiği ve sürdürdüğü görevler şöyledir;

-2021, Bodrum Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birim Başkanlığı,
-2021, Bodrum Genç MÜSİAD (Müstakil Sanayici Ve İş Adamları Derneği) üyeliği,
-2022, Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı,
-2023, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muğla İl Eğitim Koordinatörlüğü.