Genç Ressam 3. Sergisini Açtı

Berika Karadağ’ın “Rastlantı” isimli sergisi, Bodrum’daki sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Genç Ressam 3. Sergisini Açtı

Kayseri’de yaşamını sürdüren genç ressam Berika Karadağ’ın “Rastlantı” isimli 3’üncü kişisel sergisi, Ali Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde(Trafo) açıldı. 30 eserinin yer aldığı sergisi hakkında Kent Haber’e açıklama yapan sanatçı, şunları dile getirdi;

“Adından da anlaşılacağı gibi tesadüfi şeyleri barındıran, hayatımızda süregelen, biraz da kadersel döngüleri içeren bir sergi. Hayatımda rastlantılara çok önem verdiğim için sergimde de bu konuyu baz almak istedim. Dünün getirdikleri ile yarının getirecekleri birbirine uymuyor ve rastlantılar üzerine bir hayat yaşıyoruz. Benim resimlerim de aslında bu döngüde gerçekleşiyor. Tuvallerimin başına oturduğum zaman hiçbir eskiz almadan, hiçbir konu belirtmeden doğaçlama gelişen çizgiler. O anda gerçekleşen çizgilerle oluşan resimler meydana gelmektedir. Sergimin adı bu yüzden rastlantı oldu.”

Çalışmalarında hangi teknikleri kullandığını aktaran Karadağ, “Genelde yağlı boya kullanıyorum ama bazı resimlerimde de karışık teknikler kullanmaktayım. Füzen kalemler, akrilik boyalar, yer yer kara kalemler de denk gelmektedir.” dedi. 

Sergi, 10 Eylül tarihine kadar açık kalacak.