Genç Sanatçılar Ödüllerini Aldı

7. Uluslararası Bodrum Caz Festivali tasarım yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Genç Sanatçılar Ödüllerini Aldı

Bodrum Ticaret Odası’nda düzenlenen ödül törenine çok sayıda caz tutkunu katıldı. Murat Arkan tarafından canlı müzik dinletisinin de sunulduğu törende ilk 4'e giren Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine paketleri verildi. Yarışmada birinci Şeyma Bozdağ, ikinci Tolga Tanyel, üçüncü Erhan Avara ve dördüncü Cennet Göçmen oldu. 

Yarışmada birinciliği elde eden ve tasarımı 7. Uluslararası Bodrum Caz Festivali'nin afişi olarak kullanılan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Yüksek Lisans Öğrencisi Şeyma Bozdağ, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Güzel bir etkinlik sayesinde bir projeye başladık. Çok keyifli geçti. Süreç, 3 hafta sürdü. Bölüm Başkanımız Erol Hocamız sayesinde çeşitli değerlendirmeler yaptık. Tema, özgürlük olduğu için ilk önce eskiz çalışmaları yaptık. Hocamızla çeşitli istişarelerde bulunduk. Sonrasında tasarımı gerçekleştirmeye başladık. Ben çok keyif aldım. Özellikle Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle bir ödül almak benim için çok önemliydi.”

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Başkanı Prof. Erol Turgut ise düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Biz grafik bölümü olarak bu projeyi 7 yıldır gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz, 7 yıldır bu yarışmaya tasarımları ile katılıyorlar. Bölüm öğrencilerimizin, daha öğrenciyken yaptıkları tasarımlar yayımlanıyor, basılıyor, kullanılıyor. Bunlar da eğitimin gerçek hayatta karşılık bulması açısından çok güzel bir örnekleme oluyor. Hem gelecek açısından iyi bir referans niteliği taşıyor.”